آیا داشتن رابطه جنسی زیاد باعث شادتر شدن ما میشود ؟

رابطه جنسی

 
رابطه جنسی یک جزء کلیدی از یک رابطه زناشویی شاد، با ثبات ،همراه با احترام و اعتماد متقابل و البته عشق می باشد. بنابراین منطقی است که رابطه جنسی بیشتر می تواند به بهتر ماندن رابطه کمک کند.

اما با توجه به تحقیقات جدیدی که در مجله سازمان رفتار اقتصادی منتشر شده است، این مورد نیست.

برای این بررسی، محققان از دانشگاه کارنگی ملون ، 128 مرد و زنان سالم بین سنین 35 و 65 مورد بررسی قرار دادند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند: از یک گروه خواسته شد تا رابطه جنسی شان را در یک هفته به دوبرابر برسانند . به گروه دیگر هیچ دستورالعملی داده نشد و این گروه ها طی 3 ماه مورد بررسی قرار گرفتند و میزان شادی شان را گزارش دادند.

محققان کشف کردند که زوج هایی که رابطه جنسی بیشتری داشتند در واقع کاهش کمی در شادی داشتند. آنها همچنین گزارش دادند که می خواستند رابطه جنسی کمتری داشته باشند و کمتر از آن لذت ببرند.

این مطالعه جدید با تحقیقاتی که از دانشگاه شیکاگو در سال گذشته که در بر داشت زوجهایی که در برخوردهای جنسی بیشتری انجام شده بود وشادتر بودند در تضاد بود.

با وجود این یافته ها، محققان گفتند که آنها هنوز هم فکر می کنند که افزایش فرکانس رابطه جنسی برای روابط زناشویی مفید و خوب است اما به شرطی که شرایط آماده باشد و طرفین خسته نباشند.

 

منبع :

womenshealthmag

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x