آیا با جراحی مغز میتوان اختلالات شخصیتی را درمان نمود ؟

اضطراب 3

من در طی دوران حرفه ای خود با بیماران متفاوتی روبرو شده ام ولی تعدادی از انها بیشتر از سایرین توجه مرا به خود جلب کردند . مثلا یکی از بیمارانم اشپزی  مبتلا به اوتیسم بود  و دیگری مبتلا به سندروم کلاین فلتر بود و خانمی که تحت عمل جراحی قسمت جلوی مغز قرار گرفته بود .از این روش برای درمان خواهر یکی از افراد مشهور هم استفاده شد و میتوان اظهارداشت که جراحی یاد شده قدمی بزرگ در پزشکی نوین میباشد و میتوان از ان برای بهبود دیگر بیماری ها هم استفاده نمود .

حدود یک سوم از بیماران من دچار اختلالاتی در عملکرد اجرایی بودند که به معنی ناتوانی در قضاوت و برنامه ریزی میباشد .همچنین انها فاقد حس دلسوزی بودند و علائمی مانند صرع داشتند و نمیتوانستند خود را کنترل کنند .

یکی از بیماران برای درمان حملات خشم مورد جراحی قرار گرفته بود و مغز او برش داده شده بود تا این حالت درمان شود . در نهایت پزشکان متوجه شدند که این جراحی تاثیری بر وضعیت وی نداشته و به نظر میرسد که او مبتلا به صرع و یا تمایلات ضد اجتماعی بوده است و به همین دلیل عصبانی شده و به دیگران اسیب میرسانده است .

پزشکان بسیار تلاش کرده اند تا اختلال شخصیتی وسواس اجباری را بوسیله جراحی درمان نمایند .به این روش کپسولوتمی گفته میشود و از ان برای رفع اختلالات رفتاری این افراد استفاده شد ولی متاسفانه نتایج نشان میدهند که این روش عوارض جدی به دنبال دارد .

حتی مواردی را مشاهده کردم که از جراحی برای درمان شیزوفرنی و دیگر بیماری ها استفاده میشد ولی ننایج چندان رضایت بخش نبوده اند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا    

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *