آنچه که روز اول مدرسه باید آموزش داد

 

روز اول کلاس
روز اول مهد کودک یا مدرسه می تواند برای همه  کودکان هیجان انگیز ویا تا حدی ترسناک باشد. بنایراین نیاز است که مربیان در کودکان احساس خوبی ایجاد کنند.
مانند بسیاری از سطوح کلاسی،  در روز اول اغلب باید زمانی صرف معرفی و دادن اطلاعات اولیه شود.

_ تور مهد کودک
اینکه روز اول کودکان به تور ببرید می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. مربیان کودکان را به اطراف مدرسه راهنمائی می کنند آنها به مکان های مهم اشاره می کنند، دفتر اصلی، حیات، دستشویی، سالن ورزش و …
نیاز است که بچه ها یاد بگیرند کوله پشتی، کفش ها و کت های خود را کجا باید بگذارند. معلم می تواند گاهی با یک داستان کوتاه هر جایی از مدرسه را به کودکان معرفی کند.

_ معرفی
مورد دیگری که معلمان در روز اول مهد باید  انجام دهند،این است که با نام بچه ها آشنا شوند و آنها را جایی ثبت کنند، مثل برچسب هایی که می توان به دیوار زد و عکس بچه ها را نیز کنار اسمشان چسباند،بچه ها با اینکه ممکن است در این سن قادر به خواندن و یا نوشتن نباشند، اما بهتر است آنها را در معرض حروف و کلملت قرار دهیم تا کم کم تشویق به یادگیری کلمات شوند.

_  قوانین
مربیان اغلب باید کودکان را با  قوانین کلاس درس و معاونین نیز با قوانین مدرسه آشنا کنند، آنها باید بدانند که در صورت سرپیچی از قوانین و پیروی نکردن از آنها چه عواقبی در انتظار آنها خواهد بود.مربیان باید در مورد قوانید صحبت کردن با رعایت نوبت، اشتراک گذاری وسایل و احساسات با دیگر کودکان و معلمان و راه های آنها با کودکان صحبت کنند.

_ یاد دادن حروف و اعداد
در اولین روز مهد کودک، به طور کل مربیان خیلی به تدرس وآموزش نمی پردازند، با این حال ،یکی از فعالیت هایی که مربیان می توانند انجام دهند معرفی اعداد و حروف می باشد. مربیان ممکن است یک کتاب شعر، قصه یا جزوه ای به کودکان نشان بدهند که در مورد الفبا یا اعداد مثلاً از صفر تا  10 یا 20 باشد. این اقدام می تواند مقدمه ای باشد  برای شروع سال تحصیلی و اینکه مدرسه به آموزش ه چیزهایی خواهد پرداخت.

_ سرگرمی های خنده دار
مربیان روز اول مهد کودک اغلب برای اینکه در کودکان احساس امنیت، راحتی ایجاد کنند، برنامه ها و فعالیت و بازیهای سرگرم کننده با آنها همراه با موزیک و ریتم انجام می دهند. و سعی می کنند در جریان همین بازیها و فعالیت ها ارتباط بچه ها با یکدیگر را شکل داده و هدایت کنند.

لعیا عباسی

 

 

لعیا عباسی- ارشد علوم تربیتی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «آنچه که روز اول مدرسه باید آموزش داد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *