آموزش کودکان با تحریکات حسی

تربیت کودکان
اتاق های تحریکات حسی

در این پست میخواهیم به مفهوم تحریکات حسی برای کودکان بپردازیم و مطمئن شویم که برای کودک شما نیز کاربردی است .

ابتدا میخواهم داستانی را در این زمینه برایتان تعریف کنم .یکی از دوستان من به همراه همسر خود 18 سال پیش به کلاس های اموزش کودکان میرفت .در یکی از جلسات استاد به انها گفت که نباید شما با کودکتان کنار بیایید بلکه کودکتان باید با شما کنار بیاید .

انها پس از کلاس های اموزشی مثل همیشه سوار ماشین خود شدند و کوکشان را در صندلی مخصوص گذاشتند و مانند همیشه تمام چاله ها و دست انداز ها را با احتیاط رد کردند و در میدانها با دقت تمام پیچیدند تا کودک انها اسیبی نبیند و دقیقا در همان لحظه بود که به یاد اوردند باید کودکشان با انها کنار بیاید پس به رانندگی خود به صورت عادی ادامه دادند  و درست همین جا بود که همه چیز عوض شد .

من نمیگویم که شما باید نیاز های کودک خود را نادیده بگیرید و یا انقدر به نیاز های و خواسته های خود اهمیت دهید که کودکتان اسیب ببینید .بلکه تاکید میکنم بر اینکه کودک شما باید هر چه زودتر در معرض تحریکات حسی قرار گیرد .همچنین چالش های حسی کودک مشکل شما و یا خود کودک نیست .

در واقع سیستم عصبی کودکان به شکل یکسانی توسعه می یابد ولی میتوان با روش های بهتر این توسعه را سرعت داد و به کودک کمک نمود تا  در 7 سال اولیه زندگی خود درک بهتری از تحریکات حسی محیط اطراف داشته باشد .

بنابراین ضروری است که کودک خود را از زمان تولد در معرض تحریکات حسی قرار دهید نه اینکه انها را بمباران نمایید و یا انها را گیج کنید .این فرایند باید تدریجی و ارام ارام صورت گیرد تا کودک بتواند ان را درک نماید و به ان پاسخ دهد و از این تحریکات برای نیل به اهداف خود استفاده نمایید .

معمولا کودکان از طریق حواس خود می اموزند و در صورتی که نتوانند به خوبی با این حواس کار کنند و ان را بفهمند ,قدرت یادگیری چندانی هم نخواهند داشت .

تئوری های پردازشی حسی بر پایه 5 حس طبیعی کودک به علاوه حس های تحریکی .

در صورتی که سیستم عصبی کودک پاسخ مناسبی به تحریکات حسی ندهد ,آثار ان در رفتار کودک شما به خوبی دیده خواهد شد .در صورتی که والدین زودهنگام متوجه این اختلال شوند میتوانند از تاثیر ان بر رشد کودک خود و نحوه یادگیری وی جلوگیری نمایند .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *