آشنایی با علائم اعتیاد به کار

 

اعتیاد به کار

اصطلاح اعتیاد به کار اولین بار در سال 1971 توسط اوتس در کتابش تحت عنوان (اعترافات یک معتاد به کار) عنوان شد.

اوتس (1971) به شباهت های زیادی که بین افراد معتاد به کار و افراد الکلی وجود داشت اشاره کرد و کار کردن برای این افراد را امری ضروری می دانست که فرد قادر به کنترل خود برای کار کردن نیست و آنرا اینگونه تعریف می کند: «معتاد به کار فردی است که بیش از حد کار کرده و بدان وابسته است تا حدی که این موضوع باعث اختلال در سلامت و روابط فردی و اجتماعی وی شود».

 

به طورکلی اعتیاد به کار مربوط به صرف کردن زمان قابل ملاحظه ای از وقت در کار است، یعنی در گیری شناختی مداوم به کار و ترجیح دادن کار در طی اوقات فراغت است. اعتیاد به کار نوعی نیاز تسکین ناپذیر به مشغول بودن است که طی آن این علایم قابل ملاحظه اند:

 

 انکار: مثل همه معتادین این افراد ساعات گرفتاری خود را کمتر از آنچه هست بیان میکنند و تمامی ساعاتی را که در منزل و روزهای تعطیل به مسائل مربوط به کار مشغولند، نادیده میگیرند. در عین حال به نیاز همسر و فرزندان خود بی توجه بوده و اعتراض آنان را نشانه بهانه گیری و پر توقعی میدانند.

 

 تحریف واقعیت: در موارد بسیاری این بیماران واقعا به آنچه انجام میدهند نا آگاه بوده، و واکنش های غیر معقول را که از خود نشان میدهند، موجه و معقول میپندارند.

 

 کاهش اعتماد به نفس: علی رغم توفیق های اقتصادی چشمگیر، این افراد به ظاهر قدرتمند و متکی به نفس، اما از درون متزلزل و ناپایدارند.

 

 نیاز به کنترل: این علامت یکی دیگر از واکنش های دفاعی این افراد است به طوریکه میخواهند نبودن خود را با بهانه گیری های هنگام حضور جبران کنند. آنان به عنوان واکنش جبرانی بیش از اندازه نسبت به آنچه در غیاب آنها در خانه و خانواده میگذرد، حساسند و متاسفانه به شکل بد بینانه ای مسئله را تحلیل میکنند.

 

 افسردگی و اضطراب: به طور کلی این افراد احساس سرزنده بودن و شادابی ندارند و گاه علائم دیگر افسردگی و اضطراب  نیز در آنها بروز میکند.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *