خانه / آموزش روابط / چگونه با خیانت همسرم کنار بیایم؟

چگونه با خیانت همسرم کنار بیایم؟

وقتی متوجه شدید که همسرتان خیانتکار است چطور با این موضوع کنار بیایید؟

فایل صوتی خیانت همسر را از اینجا بشنوید:

شما متوجه شده اید که همسرتان خیانت کرده است. اخبار خیانت مثل برخورد یک تن آجر به شما ضربه می زند. در این زمان ازدواج شما در یک بحران قرار می گیرد که می تواند آن را نابود کند.

شما ممکن است امیدوار باشید که ازدواجتان از خیانت همسرتان نجات پیدا کند، اما هنوز وقتی به رابطه(خارج از زناشویی) همسرتان فکر می کنید از درون احساس بدی دارید.

این طبیعی ست که شما می خواهید بدانید چرا همسرتان خیانت کرده است،اما یک جواب ساده برای اینکه چرا شخصی خیانت می کند وجود ندارد. ممکن است این کار به دلیل مشکلات دیگری در ازدواجتان باشد، یا ممکن است به دلیل گذشته ی همسرتان باشد، یا ممکن است کاملا به شما یا ازدواجتان بی ارتباط باشد. به هرحال ممکن است هرگز به درستی متوجه نشوید که چرا چنین اتفاقی رخ داد.

در اینجا کارهایی که می توانید انجام دهید تا از این آسیب رها شوید، خیانت همسرتان را فراموش کنید، و ازدواجتان را حفظ کنید وجود دارد:

 1. هر تصمیم گیری بزرگی در مورد پایان دادن به ازدواجتان به دلیل خیانت همسرتان لازم نیست. در حال حاضر وقت این است که در مورد ازدواجتان فکر کنید و ببینید چه مسائل دیگری به غیر از این خیانت نیاز به شناخته شدن و رسیدگی دارند.
 2. بپذیرید که احساسات شما از قبیل خشم، عدم اطمینان، سراسیمگی، آشفتگی، ترس، درد، افسردگی و گیجی در مورد خیانت همسرتان طبیعی هستند. احساسات شما برای چند ماه یا حتی بیشتر از یک یا دو سال بعد از آن در نوسان خواهد بود.
 3. از خودتان به بهترین نحو مراقبت کنید. شما ممکن است نسبت به خیانت دچار برخی واکنش های فیزیکی از قبیل حالت تهوع، اسهال، مشکلات خواب(خیلی کم یا بیش از اندازه)، لرزش، اختلال در تمرکز، عدم تمایل برای غذا خوردن و یا پرخوری کردن شوید. پس مراقب خودتان باشید.
 4. در این تجربه رعایت تعادل نکته ی مهمی است. خودتان را مجبور به خوردن غذاهای سالم، برنامه ریزی داشتن، خوابیدن در ساعت های منظم، ورزش کردن روزانه، نوشیدن آب فراوان، و داشتن مقداری سرگرمی کنید.
 5. هنوز می توان خندید. فیلم های خنده دار تماشا کنید. بخشی از وقت خود را با افرادی سپری کنید که باعث می شوند بخندید. زندگی علی رغم وجود اندوه و همسران خیانتکارجریان دارد.
 6. گریه کردن نیز خوب است. اگر اشک هایتان به طور طبیعی نمی آیند، موسیقی های غمگین بگذارید یا فیلم های اندوه بار و ناراحت کننده تماشا کنید. کسانی که مورد خیانت قرار گرفته اند ممکن است دچار احساس بی حسی و کرختی شوند اما این موضوع اهمیت دارد که به خوبی با احساست زیر بنایی خود در تماس باشید.
 7. یک دفتر وقایع روزانه تهیه کنید. افکار و احساسات خود در مورد بدعهدی و خیانت همسرتان را داخل آن بنویسید.
 8. همه ی سوالاتی که می خواهید را در مورد خیانت همسرتان از او بپرسید. هرچند، شاید لازم باشد بپذیرید که همسر شما ممکن است نداند که چرا این اتفاق رخ داده است و یا ممکن است مایل به افشای آن برای شما نباشد.
 9. مشاوره گرفتن. سعی نکنید به تنهایی با موضوع خیانت کنار بیایید! از بالاترین کوه برای همه فریاد نزنید که می دانید همسرتان یک خیانتکار است. بلکه با دقت کسی را انتخاب کنید که بتوانید این اطلاعات را با او در میان بگذارید. گاهی اوقات دانستن نوع خیانت باعث می شود که درک آن آسان تر شود و مشاور می تواند در پاسخ به پرسش های شما کمک کند. آیا این اتفاق در طول یک بحران زندگی اتفاق افتاد یا پس از آن؟ آیا ممکن است یک اعتیاد جنسی باشد؟ آیا این کار یک عمل انتقام آمیز بود؟ آیا این خیانت برای پایان دادن به ازدواج شما رخ داد؟ این بهترین زمان برای دریافت یک کمک حرفه ای است.
 10. شما و همسرتان هر دو باید آزمایش های مربوط به ایدز و سایر بیماری های انتقالی از راه جنسی را قبل از شروع روابط جنسی تان انجام دهید. در نظر بگیرید که به منظور ماندن در این ازدواج چه حد و مرزهایی در ازدواجتان نیاز دارید. ممکن است تمایل داشته باشید که یک وکیل بگیرید و این اطلاعات را در یک توافق نامه بیاورید.
 11. شما یک استرس پس از آسیب دارید. اگر حساس هستید، اگر در اقدامات بی اهمیت فریاد می زنید، و اگر هنگام به یاد آوردن خیانت دچار واکنش های فیزیکی می شوید، حتما به دیدن یک پزشک بروید. دارو، حتی به طور موقت، ممکن است ایده ی خوبی باشد.
 12. برای رها شدن از دردی که از خیانت همسرتان دارید زمان لازم است. احساسات مختلفی از قبیل احساس سردرگمی و بلاتکلیفی را تجربه می کنید. مراحل سوگ را در نظر بگیرید( انکار، خشم، چانه زدن، افسردگی، و پذیرش) این ها بخشی از روند عزاداری هستند. این اتفاق به معنی این نیست که ازدواج شما نمی تواند دوباره از سرگرفته وتقویت شود، چون می تواند. اما، متفاوت خواهد بود. بخاطر داشته باشید که ازدواج شما تغییراتی داشته است. و شما بخاطر آن چه از ذست رفته نیاز به غمگین شدن خواهید داشت.
 13. وارد عمل شوید. وضعیت مالی خود، اوضاع خانه، حمل و نقل، و غیره را نگاه کنید. اگر تصمیم گرفتید که به ازدواجتان پایان دهید، مطمئن شوید که می خواهید کجا زندگی کنید، پول به اندازه ی کافی برای ملزومات خود دارید و غیره. اگر درباره ی اینکه تصمیم درستی گرفته اید مطمئن نیستید، با یک مشاور مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید.

خیانت یکی از سخت ترین چالش هایی است که می تواند در ازدواج اتفاق بیافتد. اما این موضوع همیشه به معنی پایان زندگی مشترک نیست. این اتفاق هم برای شما و هم همسرتان بحران است تا با دقت تصمیم بگیرید که هر دوی شما چه تغییراتی به منظور پشت سر گذاشتن آن انجام خواهید داد.

محقق و مترجم: فاطمه مهفر

لینک منبع

گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!

گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!

ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی و روحی به شما کمک می کنند. از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

 • پزشکان ما با شما صادق هستند.
 • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند.
 • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است.
 • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
 • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع اطلاعات پزشکی کشور)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

وقتی متوجه شدید که همسرتان خیانتکار است چطور با این موضوع کنار بیایید؟ فایل صوتی خیانت همسر را از اینجا بشنوید: شما متوجه شده اید که همسرتان خیانت کرده است. اخبار خیانت مثل برخورد یک تن آجر به شما ضربه می زند. در این زمان ازدواج شما در یک بحران قرار می گیرد که می تواند آن را نابود کند. شما ممکن است امیدوار باشید که ازدواجتان از خیانت همسرتان نجات پیدا کند، اما هنوز وقتی به رابطه(خارج از زناشویی) همسرتان فکر می کنید از درون احساس بدی دارید. این طبیعی ست که شما می خواهید بدانید چرا…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده پنج ستاره بدهید.

User Rating: 4.3 ( 3 votes)

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه