قبل از مصرف ریتالین!

نکاتی قبل از مصرف ریتالین:
اگر در 14 روز گذشته شما یک مهارکننده ام ای او دریافت کرده اید، ریتالین مصرف نکنید! زیرا موجب یک تعامل خطرناک مخدرها می شود. مهارکننده های ام ای او شامل ایزوکاربکساید،لینزویید،فنلزین،راساگلین و ترانیل سیپرومین هستند.
اگر حساسیت به متیل فنیدیت دارید و یا اگر موارد زیر را دارید حتما به پزشکتان اطلاع دهید چرا که در بعضی موارد زیر منع مطلق مصرف ریتالین وجود دارد:
گلوکوم
سابقه شخصی یا خانوادگی از تیک یا سندرم تورت
اضطراب،تنش و تحریک
اگر شما هرگونه مشکلات قلبی دارید به پزشک بگویید، برخی از محرک ها می تواند موجب مرگ ناگهانی در افرادی که مشکلات قلبی جدی یا نقص مادرزادی قلب دارند،شود.
اگر شما موارد زیر را دارید به پزشک بگویید:
بیماری های قلبی،اختلال ریتم قلب
بیماری عروق کرونر
سابقه حمله قلبی

ریتالین

 

برای اینکه مطمئن شوید در صورتیکه موارد زیر هم وجود داشت حتما با پزشک در میان بگذارید:

فشارخون بالا

سابقه شخصی یا خانوادگی از بیماری های روانی،اختلال روانی،اختلال دو قطبی،افسردگی، اقدام به خودکشی، بیماری عروق محیطی از جمله سندرم رینود

صرع یا اختلال تشنجی دیگر
اختلال معده
سابقه اعتیاد به مواد مخدر یا الکل

ریتالین ممکن است موجب عادت شود. هرگز این دارو را با کس دیگری به خصوص کسی که سابقه سو مصرف دارو و یا مواد را دارد شریک نشوید.
در رده بندی سازمان غذا و داروی آمریکا، بارداری در رده سی قرار دارد. یعنی معلوم نیست که ریتالین میتواند بر نوزادی که هنوز به دنیا نیامده اثر بگذارد یا نه. درصورتیکه قصد بارداری دارید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
متیل فنیدیت می تواند به شیرمادر منتقل شود. به همین خاطر در حالیکه در حین شیردهی هستید نباید از ریتالین استفاده کنید.
استفاده طولانی مدت از ریتالین می تواند به رشد کودک آسیب بزند. پس وقتی که کودک از این دارو استفاده می کند نمی تواند وزن درستی را به دست بیاورد.
ریتالین به کودکان زیر 6 سال ممکن است آسیب رسان باشد، پس بهتر است حتما با مشورت پزشک صورت بگیرد.

 

.فاطمه امیری

فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه