خانه / تربیت فرزندان / نوجوانان / فرزند نوجوان من قوانین را نادیده می گیرد، چه کار کنم؟

فرزند نوجوان من قوانین را نادیده می گیرد، چه کار کنم؟

نوجوان نافرمان

دختر نوجوان من به تازگی دیر به خانه می آید، مقررات رفت و آمد در خانه را رعایت نمی کند و حتی به تازگی حس می کنم بوی سیگار می دهد. چه کار کنم؟

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با فرزند خود صادقانه و بی پرده صحبت کنید. راجع به نگرانی هایتان به او بگویید و به او انتظاراتی را که دارید گوشزد کنید. درواقع باید به فرزندتان اطمینان دهید که او برایتان اهمیت دارد و نگران اش هستید. اگر به ماده خاصی مشکوک هستید سعی کنید تا جایی که می توانید راجع به آن ماده اطلاعات به دست بیاورید. بسیاری از نوجوانان این طور وانمود می کنند که نظرات پدر و مادرشان برایشان بی اهمیت است اما در واقع این طور نیست.

هم چنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شاید علت مصرف سیگار و الکل فرزندتان به خاطر احساس های افسردگی است که در نوجوانی پیش می آید. سعی کنید این موضوع را علت یابی کنید و به یاد داشته باشید که حتی اگر به خاطر افسردگی به سراغ این مواد نرفته باشد، در آینده که این مواد در زندگیش استمرار پیدا کند منجر به افسردگی اش خواهد شد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

در صحبت با نوجوان توجه داشته باشید که به هیچ وجه غرور او را خدشه دار نکنید و اجازه دهید او هم انتظاراتش را بگوید. اگر باز هم موفق به حل مشکل نشدید از یک درمانگر کمک بگیرید.

 

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*