خانه / دانستنی ها / تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Sep 4Rating:

شیمی درمانی و نوروفیدبک

موسسه Zengar نتایج بررسی های تازه خود را اعلام کرد. در این بررسی ها تاثیرات نوروفیدبک بر روی مغز بیمارانی که شیمی درمانی می شوند، اندازه گیری شد. این تحقیق توسط بنیاد تحقیقات کاربردی مغز اوهایو انجام شد. نتایج این تحقیق نشان دهنده این واقعیت بود که استفاده از نوروفیدبک برای افراد مبتلا به اختلالات شناختی پس از سرطان (PCCI) تا حدود 91 درصد موفقیت آمیز بوده است.

در تحقیقات انجام شده 23 نفر شرکت کردند که از این میان 21 نفر دچار مشکلات و اختلالات شناختی کامل یا ابهام ذهنی بودند که ناشی از استفاده از شیمی درمانی بود.

نتایج این تحقیق در 12 آوریل 2013 در یک مجله پژوهشی منتشر شد. تقریبا همه این شرکت کننده ها بهبود یافته و زندگی عادی خود بازگشتند. این نتایج بسیار هیجان انگیز هستند، اما پشت اعداد به دست آمده این واقعیت وجود دارد که این سیستم به افراد مبتلا به اختلال شناختی کمک می کند.

حدود 70 درصد بیمارانی که تحت درمان سرطان قرار گرفتند، عوارض جانبی را تجربه کردند که عبارتند از: اختلال در عملکرد شناختی، اختلال در حافظه، از دست دادن روانی کلام و یا افزایش اضطراب و افسردگی. علت بروز PCCI شناخته شده نیست، اما مغزهای شیمی درمانی شده تبدیل به موضوع مهمی در جامعه پزشکی شده اند.

سیستم نوروفیدبک مورد استفاده در این بررسی تغییری نکرد و مناطق عصبی خاصی را برای حل مشکل به وجود آمده هدف قرار نداد، بلکه برنامه نوروفیدبک با استفاده از منابع طبیعی در خود مغز و بدون توجه به علت هر مشکل به حل مشکلات و اختلالات به وجود آمده پرداخت. در نتیجه نوروفیدبک می تواند در طیف گسترده تری، فراتر از مشکلات مغزی استفاده شود.

23 شرکت کننده این تحقیق خانم های 43 تا 70 ساله بودند که همه آنها دچار سرطان پستان شده بودند. این افراد به مدت 10 هفته و هر هفته دو بار در جلسات بیوفیدبک / نوروفیدبک شرکت می کردند. در این مدت تغییر در کیفیت خواب، عملکرد شناختی و سطح انرژی کنترل و ثبت شدند. در انتهای بررسی محققان دریافتند که 21 نفر از 23 شرکت کننده به نوعی حالت معکوس در اختلالات شناختی خود تجربه کردند.

منبع:

http://www.prweb.com/releases/neurofeedbacktraining/forchemobrain/prweb10682237.htm

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه