خانه / دانستنی ها / تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

تاثیر نوروفیدبک بر بهبود عوارض شیمی درمانی

شیمی درمانی و نوروفیدبک

موسسه Zengar نتایج بررسی های تازه خود را اعلام کرد. در این بررسی ها تاثیرات نوروفیدبک بر روی مغز بیمارانی که شیمی درمانی می شوند، اندازه گیری شد. این تحقیق توسط بنیاد تحقیقات کاربردی مغز اوهایو انجام شد. نتایج این تحقیق نشان دهنده این واقعیت بود که استفاده از نوروفیدبک برای افراد مبتلا به اختلالات شناختی پس از سرطان (PCCI) تا حدود 91 درصد موفقیت آمیز بوده است.

در تحقیقات انجام شده 23 نفر شرکت کردند که از این میان 21 نفر دچار مشکلات و اختلالات شناختی کامل یا ابهام ذهنی بودند که ناشی از استفاده از شیمی درمانی بود.

نتایج این تحقیق در 12 آوریل 2013 در یک مجله پژوهشی منتشر شد. تقریبا همه این شرکت کننده ها بهبود یافته و زندگی عادی خود بازگشتند. این نتایج بسیار هیجان انگیز هستند، اما پشت اعداد به دست آمده این واقعیت وجود دارد که این سیستم به افراد مبتلا به اختلال شناختی کمک می کند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

حدود 70 درصد بیمارانی که تحت درمان سرطان قرار گرفتند، عوارض جانبی را تجربه کردند که عبارتند از: اختلال در عملکرد شناختی، اختلال در حافظه، از دست دادن روانی کلام و یا افزایش اضطراب و افسردگی. علت بروز PCCI شناخته شده نیست، اما مغزهای شیمی درمانی شده تبدیل به موضوع مهمی در جامعه پزشکی شده اند.

سیستم نوروفیدبک مورد استفاده در این بررسی تغییری نکرد و مناطق عصبی خاصی را برای حل مشکل به وجود آمده هدف قرار نداد، بلکه برنامه نوروفیدبک با استفاده از منابع طبیعی در خود مغز و بدون توجه به علت هر مشکل به حل مشکلات و اختلالات به وجود آمده پرداخت. در نتیجه نوروفیدبک می تواند در طیف گسترده تری، فراتر از مشکلات مغزی استفاده شود.

23 شرکت کننده این تحقیق خانم های 43 تا 70 ساله بودند که همه آنها دچار سرطان پستان شده بودند. این افراد به مدت 10 هفته و هر هفته دو بار در جلسات بیوفیدبک / نوروفیدبک شرکت می کردند. در این مدت تغییر در کیفیت خواب، عملکرد شناختی و سطح انرژی کنترل و ثبت شدند. در انتهای بررسی محققان دریافتند که 21 نفر از 23 شرکت کننده به نوعی حالت معکوس در اختلالات شناختی خود تجربه کردند.

منبع:

http://www.prweb.com/releases/neurofeedbacktraining/forchemobrain/prweb10682237.htm

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه