خانه / آموزش روابط / برای صمیمت بیشتر چگونه ارتباط برقرار کنیم؟

برای صمیمت بیشتر چگونه ارتباط برقرار کنیم؟

%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d9%88-%d8%b5%d9%85%db%8c%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1

برقراری ارتباط بخش مهمی از رابطه، به ویژه از نوع صمیمی آن می باشد. در یک رابطه صمیمی بسیار مهم است که قادر باشید نیازهای خود را بیان کنید و به نیازهای پارتنر خود نیز گوش داده و آنها را درک کنید. زوج های صمیمی باید یاد بگیرند که چگونه خود را بیان کنند و این فرصت و فضا را نیز به پارتنر خود بدهند. آنها نسبت به یکدیگر حساس هستند و در صورت نیاز قادر به درک یکدیگر می باشند. یاد بگیرید که چگونه با برقراری ارتباط صمیمیت را با پارتنر خود افزایش دهید.

 1. در مورد روابط جنسی صحبت کنید.

افراد بسیاری وقت زیادی را صرف می کنند و از مکالمات غیر مستقیم استفاده می کنند، به امید اینکه همسرشان ذهن آنها را بخواند. شما ممکن است تمایل داشته باشید همسرتان با شما به روش خاصی رفتار کند یا شما را در آغوش بگیرد، اما هرگز این خواسته خود را به زبان نمی آورید. به هرحال به یاد داشته باشید که صمیمیت برای سلامت رابطه مهم می باشد.

بهتر است ساعاتی را که هیچ کاری برای انجام دادن ندارید، در مورد مسائل زیر با همسر خود صحبت کنید:

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

 • در مورد روابط جنسی و عاشقانه ای که تاکنون داشته اید.
 • در مورد نوع عشقی که بین شما وجود دارد.
 • سلامت جنسی و باروری خود
 • اقداماتی که باید برای تمرین رابطه جنسی سالم انجام دهید.
 • احساس خوبی که نسبت به یکدیگر دارید.
 • خواسته ها و توهمات جنسی خود.

مرزهایی که برای خود تعیین کرده اید را بررسی کنید و مرزهای همسر خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان یک فرد مستقل در مورد کارهایی که می توانید در رابطه خود انجام دهید و آنچه نمی توانید، تفاوت هایی با همسر خود دارید. حد و مرزها و علائق خود را بشناسید و ارزش های درونی خود را درک کنید.

 • زمانی که خواسته ها و محدودیت های خود را شناسایی کردید، بهتر است تمام آنها را با همسر خود به اشتراک بگذارید. این محدودیت ها قرار نیست شما را از همسرتان دور کنند، بلکه برای حفظ فردیت شما لازم می باشند.
 • می توانید محدودیت ها و حد و مرزهای خود را به این صورت بیان کنید که: ” من با تجربه ای که تاکنون کسب کرده ام، موارد مهم را در این رابطه برای خودم تشخیص داده ام. من انتظار دارم که …. همچنین به خواسته ها و مرزهای شما نیز احترام می گذارم.” مرزهای شخصی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • دادن فضای کافی به همسرتان
  • حسادت نکردن به شکل رابطه دیگران (به عنوان مثال دوستان و اقوام)
  • داشتن علائق و سرگرمی های فردی و مجزا علاوه بر علائق و سرگرمی های مشترک
  • اجتناب از درگیر شدن در فعالیت های جنسی که برایتان خوشایند نیست.
  • اجازه ندادن به همسرتان که در مورد مسائل مختلف به جای شما تصمیم گیری کند.

در صورت لزوم بازخود رابطه را بیان کنید. همه افراد برای پیشروی و بهبود روابط خود کار می کنند. لازم است که صمیمیت خود و همسرتان را به طور مورد بررسی قرار دهید و مشکلات را قبل از جدی شدن، برطرف کنید. طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید به طور منظم در مورد رابطه و صمیمیت خود با پارتنرتان صحبت کنید.

از امتحان کردن مسائل جدید وحشت نداشته باشید. محدودیت ها و حد و مرزهای شما بر جای خود باقیست، اما باید هیجان را نیز تجربه کنید. هیجان و تجربه مسائل جدید تنها مربوط به سکس و رابطه جنسی نیست. روش های زیادی برای بالا بردن میزان صمیمیت با انجام فعالیت های جدید وجود دارد. فاصله گرفتن از روزمرگی و کارهای تکراری می تواند به سلامت و هیجان در روابط شما کمک کند.

یکی از کارهای جدیدی که می توانید انجام دهید این است که با هم در یک کلاس شرکت کنید، یک زبان جدید یاد بگیرید یا حتی به یک مکان جدید سفر کنید.

در ادامه :رابطه ای دو طرفه را حفظ کنید

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

یک نظر

 1. عبدالحسین سزیده

  با عرض سلام من مریض هستم که مشکل کبد قلب جدیدن2 سال میشه افسردگی شدیدی گرفتم سر کار هم نمتوانم بروم یا اگر رفتم تا ساعت 12 ظهر باید برگردم خونه توی خونه یا باید آرامبخش بخورم یا یک گوشه نشستم دیگه فکر کسی نباشه همیجور تا صبح بیدار

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه