7 نوع اعتیاد که سخت ترین ترک ها را دارند

اعتیاد

 

 

در این مقاله قصدمان بررسی 7 نوع از اعتیادهای جهان است که به سختی قابل ترک می باشند. من این اعتیادها را برای شما به ترتیب از سخت به سخت ترین مرتب کرده ام :

 

7. کوکائین:

کوکائین یک مخدر دوره است و بیشتر افراد جوان را درگیر خود می کند. مصرف کوکائین در سال 1980 به اوج خودش رسید و طبق نظر پژوهشگران حدود 10% از معتادان به کوکائین اعتیاد خودشان را به این ماده تا سال های سال ادامه می دهند. بیشتر کسانی که موفق به ترک کامل این ماده می شوند از طبقه متوسط اجتماع هستند.

 

6. الکل:

درمورد الکل زیاد نوشته شده است، چه در مقالات علمی و چه در ادبیات و چه در خاطرات شخصی. به طور کلی گفته شده است که درمان اعتیاد به الکل غیرقابل درمان است اما تحقیقات اپیدمیولوژیک چیز دیگری را نشان می دهد. در پژوهش گسترده ای که در سال 2005 انجام شد و مصاحبه بالینی تک به تک با 4300 معتاد به الکل انجام شد، نتیجه گرفته شد که حدود یک چهارم از معتادین به الکل یک نوع درمان خاص را دریافت و درمان شده اند ولی حدود دو سوم از این گروه تا سال ها بعد اعتیادشان به الکل ادامه داشت.

 

5. والیوم:

والیوم (بنزودیازپین) بیشتر برای اهداف درمانی و ازجمله درمان افسردگی مورد استفاده قرار می گرفته است. و وقتی که این ماده دوره های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، ترک آن بسیار مشکل است. این موضوع شامل داروهای خواب آور، باربیتورات ها و آرام بخش ها نیز میشود. یکی از گوینده های برجسته شهر نیویورک (جیم جکسون) می گوید که تجربه ترک والیوم او بسیار سخت بوده و موجب شده است مدت زمانی را در بیمارستان سپری کند تا بتواند از پس ترک این ماده برآید.

 

4. هروئین:

هروئین یک مسکن قوی است که وقتی به طور منظم مصرف می شود برای بسیاری از ما دوره ترک دشواری دارد.

 

3. سیگار:

در رتبه بندی مواد اعتیادآور سیگار یکی از چیزهایی است که همیشه برای خودش جایگاهی داشته است و حتی ترک آن از ترک هروئین نیز سخت تر انگاشته می شود، با این حال بیش از 40 میلیون آمریکایی سیگار کشیدن را ترک کرده اند، اسن در حالی است که هنوز نیمی از سیگاری های جهان به سیگار معتاد نشده اند که بخواهند آن را ترک کنند. اما نکته جالب در مورد سیگار این است که با اینکه اینهمه از مردم جهان درگیر آن هستند و میدانند که ترک سیگار بسیار سخت است اما اگر از آن ها بپرسید که تا بحال برای ترک سیگار نزد یک تراپیست و متخصص روانشناسی رفته اید، آن ها یکصدا پاسخ خواهند داد: خیر!!!

 

2. چیپس سیب زمینی:

این نوع اعتیاد؛ اعتیادی است که اغلب پنهان می ماند اما زندگی بسیاری از مردم به ویژه مردم آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است. اعتیاد به مواد غذایی و به خصوص یکسری از مواد غذایی خاص به شدت در حال گسترش است و این خود موجب پیدا شدن عمل های جراحی متعدد برای حفظ زیبایی می شود.

 

1. عشق:

آه عشق! عشق سخت ترین نوع ترک را دارد. وقتی که فردی عاشق فردی دیگر میشود گرفتن موضوع عشق از او سخت ترین کار جهان است! عشق علت بسیاری از قتل ها، خودکشی ها و جنایات دیگر شده است. وقتی موضوع عشق از فرد گرفته می شود فرد احساس می کند فلج شده است، انجام ساده ترین اعمال روزانه برایش امکان پذیر نیست و درگیری های ذهنی برایش حتی امکان یک خواب ساده را غیرممکن می سازد. این زخم، زخمی عمیق بر روان انسان است و به مراتب سخت تر از زخم جسمانی قابل درمان و بهبودی است.

 

 

منبع: psychologytoday.com

 

 

تماس با مشاورین مرکز

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و متخصص نوروتراپی

1 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x