آیا میتوانم از شر متادون رهایی یابم؟

آیا میتوانم از شر متادون رهایی یابم؟من تقریبا 5 تا 10 میلی گرم متادون روزانه مصرف میکنم . ولی نمیتونم ترک کنم . هربار اقدام کردم دیگه نکشم یه احساس افسردگی با درد شکمی ،لرز، سرماخوردگی ، بیخوابی  میاد سراغم . راستش افسردگی و اضطراب آن غیر قابل تحمل هست . گاها برای این که این حالتا نیاد سراغم بیشترش کردم .مصرفمو میگم .حالا الان سوالم  اینه آیا واقعا این چیزا به بدنم آسیب میرسونه؟

آیا میتوانم از شر متادون رهایی یابم؟, آیا میتوانم از شر متادون رهایی یابم؟

دوست عزیز، این که شما برای ترک اقدام کردی و یا این که این موضوع رو با مامطرح کرده و در صدد  پیدا کردن راه حلی هستی  بیان میکنه که راه های تغییرو برداشتی .

اول برای افرادی که نمیدونن متادون چیه باید بگیم متادون یه ماده ی مخدر هست که برای درمان مواد مخدر خطرناک تری مثل هروئین استفاده میشه . صرف نظر از این که شما تفریحی به مصرف آن اقدام کردی یا اصلا برای ترک اعتیاد مصرف کردی باید بگیم که خود این ماده اعتیاد آور است .

و یکی از سخت ترین داروها برای ترک محسوب میشه .اگرچه علایم متادون به اندازه هروئین شدید نیست ، اما هنوز هم میتونه بسیار ناخوشایند و غیر قابل تحمل باشه . نشانه هاشم علاوه بر چیزهایی که ذکر کردی میتونه تعرق شدید ، یبوست؛اختلال عملکرد جنسی باشد . بنابراین مصرف متادون بیش از حد میتونه منجر به مشکلات قلبی کشنده شه . ولی ترک آن هم امکان پذیر است . در این میان نیازمند کمک اطرافیاتون هستید . معلوم نیست چرا متادون استفاده میکنید ولی شاید مفید باشه بدونیم چرا مردم متادون مصرف میکنن؟

معمولا متادون برای درمان مواد مخدر استفاده میشود . اما جایگزین کردن این دارو ، هم چینین بی خطر هم نیست .

زیرا تعادل ظریفی بین دوز کشنده و دوز قابل جذب بدن در معرض درمان وجوددارد . متادون باعث بی علاقگی در مصرف هروئین میشود . زیرا گیرنده های هروئین را در بدن بلاک و مسدود میکند . و از اتصال جلوگیری میکند .

این دارو میتواند شادی حاصل از مواد مخدر را به بالاترین سطح یا پایین ترین میزان برساند . از آن جا که این دارو به عنوان یک داروی طولانی مدت در نظر گرفته میشود . وتجربه درد ترک اعتیاد را کاهش میدهد .در عین حال میتواند به انتقال وابستگی مواد مخدر از هروئین به متادون منجر شود . و شخص گرفتار را اسیر کند . متادون در بعضی از افراد به عنوان مسکن برای تحمل دردهای شدید استفاده میشود . کسانی که به سایر مسکن ها پاسخ نداده اند.

درحالی که عوارض جانبی و عواقب ناشی از اعتیاد به متادون ممکن است در مقایسه با سایر مواد مخدر مانند هروئین کمتر باشد ، هنوز خطرات بلقوه ای دارد . تجربه کاهش درد ،متابولیسم و جذب آن میتواند بر اساس  شرایط پزشکی و مقاومت افراد به آن متفاوت باشد . به طور متوسط نیمه عمر متادون 15 تا 45 ساعت و حتی 9 تا 87 ساعت نیز گزارش شده است .

البته این کاملا یک محدوده است و میتواند خیلی طولانی تر باشد . .بنابراین اثرات ضد دردی متادون، قبل از اثراتی که باعث کاهش کنترل مغز در بدن شوند از بین میروند و هردو فاکتور منحصر به فرد ذکر شده میتواند باعث زیاد مصرف کردن مردم و حتی مرگ و میر شود .

اگر استفاده آن به وسیله حرفه پزشکی ، دقیق بررسی شود ،خطرات آن میتواند به حد اقل برسد و هنوز میتواند درمان مناسبی برای ترک اعتیاد باشد .

اگر تا کنون با روانپزشکی برای درمان صحبت نکرده اید بهتر است اقدام کنید . شخص با تجربه  در این زمینه میتواند دوزهای مناسب را تجویز کند .و به آن ها نظارت داشته باشد . و شاهد خارج شدن آرام آرام آن از بدنتان باشد .

و عوارض جانبی ترک آنرا به حداقل برساند .

و یا داروهای دیگری تجویز  شود که به شما کمک کند راحت تر از متادون پاک شوید .

حتما برای مشکات اضطراب و افسردگی آن راهکارهایی ارائه میدهد . روانکاوی و روش های غیر دارویی .

فرایند ترک میتواند هفته ها و ماهها طول بکشد .و مراحل تکاملی بطلبد .

برای کاهش اثرات مضر متادون کارهای دیگری هم هست که نباید کرد: هرگز متادون را با مواد دیگری مثل ،مسکن ها ، عوامل پریشان کننده سیستم عصبی مرکزی ، الکل ، آرام بخش ،خواب آورها، بنزودیازپین ها مخلوط نکنید . زیرا اثرات منفی آن ، سرگیجه های غیر معمول، خواب آلودگی های شدید ، تنفس آهسته و دشوار، را به وجود می آورند .

کسانی که این حالات را تجربه میکنند در معرض خطر بالای سوء مصرف قرار میگیرند .

و توصیه میشود در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند .

جاده ای که سر راهتان قرار دارد ممکن است بسار ناپایدارو طولانی باشد . به خاطر بسپارید که حتی در دل سنگ هم میشود تونل حفر کرد .و راه هایی برای رسیدن به نور در انتهای تونل وجود دارد .

علاوه بر داشتن حمایت روانپزشک ، قاب های دیگری مانند شرکت در جلسات گروه درمانی را در نظر بگیرید . کسانی با  مشکل شما  و پذیرش و درک از شرایطتان درمان باید متناسب با نیازهای فرد باشد . ولی باید حتما رفتارهای فردی ، سلامت روان، نیازهای پزشکی و حقوفی فرد را در برگیرد.قوی بمانید . یک روز در یک زمان مشخص اقدام کنید .

 

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x