کمک! همسر من درخواست طلاق کرده است…

در این مقاله سعی برآن است تا روش هایی را مطرح کنیم که با استفاده از آن ها فرصت هایی که برای بازگشت دارید را از دست ندهید.

اگر همسرتان قصد دارد شما را ترک کند ولی شما همچنان تمایل دارید که زندگی تان را حفظ کنید باید چه کاری انجام دهید؟

در اینجا بسیاری از کارهایی که هنگام درخواست طلاق از طرف همسرتان نباید انجام دهید و همچنین بسیاری از کارهایی که باید انجام دهید آمده است.

در زیر کارهایی که اگر همسرتان قصد دارد شما را ترک کند و شما قصد حفظ زندگی تان را دارید نباید انجام دهید ذکر شده است:

 1. التماس نکنید، عجز و لابه نکنید، دنبال نکنید. این کارها نتیجه ی عکس خواهد داشت.
 2. بیش از حد با او تماس نگیرید و یا پیام ندهید.
 3. به صورت مداوم در مورد نکات خوب ازدواج و یا در مورد خودتان اشاره نکنید.
 4. سعی نکنید او را مجبور کنید تا عکس ها و فیلم های عروسی و … را نگاه کند.
 5. از خانواده یا دوستان درخواست نکنید تا همسرتان را تشویق کنند که با شما بماند. صحبت کردن در مورد چنین مسائل شخصی با این افراد همسرتان را ناراحت و همه چیز را بدتر خواهد کرد.
 6. هدیه، گل و غیره برای جبران کاری که ممکن است انجام داده باشید نخرید. به یاد داشته باشید که در خرید عشق موفق نخواهید بود.
 7. جاسوسی همسرتان را نکنید. او را تعقیب نکنید. ایمیل ها و صورت حساب های او را چک نکنید.
 8. نگویید “دوستت دارم”. همسر شما در حال حاضر در حالت روحی ای نیست که این جمله را بشنود، و این حرف در نظرش فریب یا “تحمیل” خواهد آمد.
 9. دچار جنون نشوید. از دارو، الکل، و یا رابطه ی جنسی با افراد دیگر دوری کنید. اگر واقعا می خواهید که همسرتان برگردد و به زندگی تان ادامه دهید، این رفتارها را انجام دهید.

کارهایی را که باید انجام دهید اگر همسرتان قصد دارد از شما جدا شود و شما می خواهید زندگی تان را حفظ کنید در زیر اشاره شده است:

 1. در این بحران بهترین حالت خودتان را داشته باشید. این زمان برای ابراز خشم یا کینه توزی مناسب نیست. بهترین روش ها و رفتارهایی که می توانید داشته باشید را انتخاب کنید.
 2. ظاهر خود را حفظ کنید. اصلاح نکردن، حمام نکردن، کثیف و ژولیده به نظر رسیدن و یا بیش از اندازه جلوی تلویزیون دراز کشیدن هرگز توجه همسرتان را جلب نخواهد کرد.
 3. با همسرتان و همین طور خودتان رفتار محترمانه داشته باشید.
 4. بدون در نظر گرفتن اینکه همسرتان می خواهد با شما بماند یا خیر به کارهای خود ادامه دهید و با اعتماد به نفس به جلو بروید.
 5. خودتان را مشغول کنید. به کارها و فعالیت های روزانه ی خود را ادامه دهید. به تنهایی، با دوستان، با خانواده و با بچه ها بیرون بروید. به یک محل عبادت بروید، سعی کنید یک سرگرمی جدید پیدا کنید، ورزش کنید. به عبارت دیگر، بدون در نظر گرفتن اتفاقاتی که در زندگی مشترکتان رخ داد زندگی خود را بسازید. می توانید همسرتان را در انجام تفریحات و کارهایتان دعوت کنید، اما اگر پیشنهادتان را قبول نکرد واکنش منفی نشان ندهید.
 6. به همسرتان کمی فضا بدهید! درباره ی برنامه هایش از او سوال نکنید.
 7. صرف نظر از احساسات اخیرتان اجازه دهید همسرتان شما را خوشحال ببیند. خلق و خوی شما در نوسان خواهد بود. اما به هر حال، شما باید کسی باشید که همسرتان می خواهد در نزدیکی اش باشد چرا که خوش مشرب و سرحال هستید.
 8. اجازه دهید همسرتان بدون هیچ سوال و نگرانی در مورد ازدواج و زندگی تان با شما باشد. اجازه دهید به صورتی متفاوت درک کند که می خواهید ازدواجتان را حفظ کنید، در بحث هایی که دارید صبور باشید. اگر او شروع به صحبت کرد، شنونده ای فعال و تشویق گر باشید، نشان دهید نسبت به چیزهایی که گفته می شود علاقه مند هستید.
 9. کمک بگیرید. کتاب های کمک به خود یا خود بهسازی بخوانید و یا به همراه همسرتان به دیدن یک مشاور بروید.

شنیدن اینکه همسرتان می خواهد شما را ترک کند می تواند ویران کننده باشد.

حتی اگر همسرتان بگوید که واقعا می خواهد طلاق بگیرد هنوز هم برای انجام این کار مردد است. در این مواقع بسیاری از افراد با نا امیدی، عصبانیت، رفتارهای تند و زننده یا با خشونت همه چیز را خراب می کنند. این دقیقا برخلاف چیزی است که شما می خواهید انجام دهید.

شما باید نشان دهید که توانایی یک تغییر واقعی را دارید. ابتدا نیاز دارید تا عمیقا در مورد اینکه چه چیزی شما را به اینجا رسانده است فکر کنید. مایل هستید چه رفتارهایی تغییر کند برای اینکه ازدواجتان ادامه یابد؟ در مورد این فکر کنید که همسرتان از چه چیزی برای مدتی طولانی شکایت داشت. چه غفلتی در مورد همسرتان داشتید؟

ممکن است بی انصافی به نظر برسد که همه ی تغییرات از طرف شما باشد. اما در حال حاضر، شما باید این کار را انجام دهید چرا که شما در وضع نا مساعدی هستید و ابتدا شما نیاز به تغییراساسی دارید. اگر اعتیاد دارید( به مواد، الکل یا چیزهای دیگر) یا یک رابطه( خارج از زناشویی) داشتید یا طرف مقابلتان را مورد آزار فیزیکی یا احساسی قرار می دهید، باید خودتان را تحت درمان قرار دهید. و راه درازی برای جبران آسیب هایی که زده اید در پیش دارید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *