کدام شیوه اموزشی برای کودکان پیش دبستانی مناسب است ؟

 

 

دیوید وایکارت و همکارانش در سال 1967 ازمایشی را ترتیب دادند که طی ان 68 کودک فقیر ساکن میشیگان در یکی از سیستم های اموزشی پیش دبستانی دسته بندی شدند به نامهای سنتی و یا بازی محور ,هدفمند که دارای رویکردی بازی محور به همراه راهبرد های بزرگسالانه بود و اموزش های اکادمیک مستقیم که در ان بروی مهارت های گفتاری و نوشتاری و ریاضیات و ازمونها تاکید میشد .

 

 

همچنین انها هر دو هفته یک بار با والدین کودکان ملاقات داشتند تا به والدین بیاموزند چگونه با کودکان خود رفتار کنند و البته به نسبت نوع اموزش پیش دبستانی ,محتوایات اموزشی  این ملاقات ها نیز تغییر میکرد .

 

 

نتایج بدست امده از این تحقیق هم مشابه دیگر مطالعات بود و کودکانی که به روش سنتی اموزش دیده بودند ,رشد بهتری داشتند .

 

 

همچنین روند رشد این کودکان از 15 سالگی تا 23 سالگی مورد مطالعه قرار کرفت و مشخص شد که کودکانی که از اموزش های بازی محور بهره مند بودند به نسبت دیگر کودکان در اینده مهارت های اجتماعی و احساسی بهتری داشتند .

 

 

کودکانی که به روش اکادمیک اموزش دیده بودند ,در سن 23 سالگی با احتمال بیشتری از اختلالات حسی رنج میبردند و منزوی تر بودند ,همچنین تمایل کمتری به ازدواج و یا حفظ همسر خود داشتند و احتمال ارتکاب جرم در انها نیز بالا تر بود .

 

در واقع میزان ارتکاب به جرم در این گروه 39 درصد بود .

 

 

بنابراین اموزش های اولیه در پیش دبستانی و تجربیات حاصل از ان در ذهن کودک ثبت میشوند و در بزرگسالی رفتار های او را شکل میدهند .

 

کودکانی که در حین بازی می اموزند ,با مهارتهای اجتماهی و مسئولیت پذیری اشنا میشوند و با بهره گیری از این مهارت ها در طی دوران کودکی و اوایل بزرگسالی به نسبت دیگران افراد موفق تری خواهند شد .

 

ولی کودکانی که با روش های اکادمیک اموزش دیده اند ,یادمیگیرند که برای اهداف بلند مدت برنامه ریزی کنند و برای رسیدن به انها تلاش نمایند که در نتیجه از اطرافیان خود فاصله میگیرند و در خانواده های فقیر هم ممکن است این کودکان مرتکب جنایت شوند .

 

والدین کودک نیز معمولا با همان سیستم پیش دبستانی پیش میروند که در حالت بازی محور مناسب است ولی در حالت دوم باعث میشود تا کودک بیشتر بروی خود متمرکز شود و این صفت برای موفقیت در دنیای حقیقی چندان مناسب نیستند .

 

نگارنده :فرحناز ال احمد 

[divider]

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *