کدام شیوه اموزشی برای کودکان پیش دبستانی مناسب است ؟

اموزش کودکان پیش دبستانی 2

 

بسیاری از مربیان مهد کودک ها نارضایتی خود را از وضعیت موجود نشان میدهند و تاحدی تحت فشار هستند  که حتی حاضرند از کار خود استعقا دهند زیرا انها موظف اند که مهارت های اولیه را با سرعت بالایی به کودکان اموزش دهند و دائما انها را مورد ازمایش قرار دهند .

 

 

انها در طی جلسات اموزشی بی رغبتی کودکان را باید تحمل کنند و البته خود مربیان فکر میکنند که کودک با بازی و کشف و برقراری روابط اجتماعی مطالب خیلی بیشتری را می اموزد .محققان نیز با انجام مطالعاتی سعی دارند تا این موضوع را روشن نمایند .

 

 

در طی مطالعاتی کلاسهای بازی محور با کلاسهای مبتنی بر اموز شهای اکادمیک مقایسه شدند و بنا بر نتایج بدست امده ,اموزش های اکادمیک باعث بهبود نمرات کودکان در ازمون ها میشوند و البته هدف این اموزش ها هم همین است ولی بین 1 تا 3 سال شرایط بر عکس میشود و این اموزش ها تاثیر چندانی بر کودک نخواهند داشت و البته بنا بر مطالعات انجام شده این اموزش ها در طی مدت طولانی کودک را منزوی میکنند و به بهبود احساسی وی صدمه میزنند .

 

 

در مطالعه ای انجام شده در المان در دهه 70 ,50 عدد از مهد کودک های بازی محور با 50 عدد از مهد کودک های اموزش محور مقایسه شدند .بنا بر نتایج بدست امده کودکانی که با روش های اکادمیک اموزش دیده بودند ,در ابتدا رشد بسیار خوبی داشتند ولی پس از سال چهارم افت شدیدی  در ریاضی ,مهارت های اجتماعی و کنترل احساسی داشتند .دولت المان نیز به منظور حل این مسئله رویکرد اموزشی را به بازی محور تغییر داد .

 

 

در مطالعه ای دیگر بروی کودکان افریقایی-امریکایی از خانواده های بسیار فقیر مشخص شد که کودکانی که در مقطع پیش دبستانی از اموز شهای اکادمیک بهره مند بودند پس از سال چهارم افت شدید ی دارند ولی این موضوع برای دیگر کودکان صدق نمیکند .

 

 

کودکانی که از اموزش های بازی محور در دوران پیش دبستانی بهره مند بودند نیز پس از سال چهارم عملکر بهتری داشتند و به نسبت گروه اول نمرات بهتری را کسب کردند .

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *