کاهش علایم بیش فعالی/کمبود توجه و اضطراب با این روش

تنفس صحیح

 

کنترل کردن تنفس به شما کمک می کند که در آن واحد هم دقت بیشتری داشته باشید و هم آرام تر شوید!!

در نوشتار زیر پژوهشی که در یکی از بیمارستان های آمریکا تهیه شده است را با هم مرور می کنیم:

اتان 10 ساله ، مبتلا به کاستی توجه می باشد.او هنوز قادر نیست هنگام انجام دادن تکالیفش بنشیند ، نمی تواند بخوابد و کنترل او دشوار است.اتان عوارض جانبی بدی از محرکهای مورد استفاده در اختلال بیش فعالی –کاستی توجه تجربه کرده و رفتار درمانی نیز درباره او مؤثر نبوده است.

در نتیجه مادر اتان ،که خودش برای کاهش اضطرابش  از تکنیک تنفس منسجم استفاده کرده بود ، به او شیوه انجام این روش را آموزش داد.رفتار کلی اتان در 4 یا 5 هفته بهتر شد و خوابیدن او آسان تر شد.هرگاه احساس تنش می کرد یا احساس می کرد ،چه در  مدرسه و چه در خانه آنطور که از او انتظار می رود نیست (رویداد رایج در میان مبتلایان به بیش فعالی- کاستی توجه)، از تمرینات تنفسی استفاده می کرد، چه هنگام امتحان دادن و چه هنگام بحث و به توافق رسیدن با همکلاسانش باشد.

پژوهشگران این پروژه می گویند: هنگامی که شما تنفس خود را به 5 یا 6 نفس عمیق در دقیقه کاهش می دهید ،اتفاقات جالبی در بدن و مغز رخ می دهد.قلب ، شش ها و رگهای خونی مؤثر تر عمل می کنندو اکسیژن بیشتری به مغز و بافتهای بدن می رسانند .بخشهایی از مغز که با مشکلات پیچیده مواجهه هستند عملکردشان بهتر خواهد شد. به طور مثال ،تغییر بزرگی در الگوهای امواج مغزی می بینید.(امواج سالم  آلفا بیشتر و امواج کند بتا کمتر می شوند.)

با این شیوه مبتلایان به کمبود توجه احساس آرامش بسیار می کنند،بهتر قادر به قضاوت خواهند بود وبه سختی نا امید می شوند.

نکته جالب درخصوص تنفس منسجم این است که علیرغم یوگا و ورزش (که هر دو درمانهایی مؤثر برای کمبود توجه می باشند) این شیوه قابل استفاده در هر مکان و دردسترس می باشد .شما می توانید هنگامی که در محل کار ،سوار مترو و یا حتی در مدرسه هستید ،از آن  استفاده نمایید.

و مهم ترین نکته اینکه:

تنفس منسجم را زمانی که آرام هستید ، تمرین نمایید.بسیاری از افراد می گویند:«اووه !!!هرگاه مضطرب شدم ،انجامش خواهم داد!» . پژوهشگران می گویند:« این درست مثل این است که مسواک نزنید تا زمانی که دندانهایتان بیفتند. وقتی با رئیستان برخوردی دارید و یا زمانی که کلیدتان را گم می کنید، اگر از پیش تمرین کرده باشید؛ سود بیشتری دربرگرداندن تمرکز و آرام نمودن خود نصیبتان خواهد شد. زمانی که خود را در موقعیت های پر تنش بیابید، این تکنیک ها به پاسخی تقریباً خودکار بدل خواهند شد.

 

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «کاهش علایم بیش فعالی/کمبود توجه و اضطراب با این روش»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *