کاهش اضطراب، بدون دارو !

روشی منطقی برای کاهش استرس:

احتمالا متوجه شده اید که وقتی دچار اضطراب هستید و یا احساس افسردگی می کنید، گرایش به این دارید که از خودتان انتقاد کنید. ممکن است که به خودتان بگویید همیشه یک بازنده بوده و یا هستید. و یا اینکه ممکن است که اصرار بر این موضوع داشته باشید که نباید حس تشویش کنید. اگر افکار خود در این زمان را مورد بررسی قرار دهید تقریبا همیشه متوجه خواهید شد که درباره خود قضاوت غیرمنطقی داشته اید. روش های منطقی و علم معانی می توانند به ما کمک کنند تا این پیام های منفی را تغییر بدهیم و به طرز محبت آمیزی با این موضوع برخورد کنیم. یکی از این روش ها، روش اندیشیدن در سایه های خاکستری است که در اینجا مرور کوتاهی بر این روش داریم:

کاهش اضطراب بدون دارو

تفکر همه یا هیچ می تواند شما را مضطرب کند و این اضطراب باعث می شود که عملکردتان مختل شود. زیرا شما به این نتیجه می رسید که عملکرد شما باید عالی و بی کم و کاست باشد و در غیر این صورت کارتان ابدا جالب نیست. این طرز فکر خیلی واقع بینانه نیست زیرا در اغلب موارد سطح عملکردتان را پایین می آورد. اگر به سایه های خاکستری  فکر کنید و همه چیز را سیاه یا سفید نبینید، از فشاری که بر شما وارد می شود کاسته خواهد شد.

این نکته حائز اهمیت است که وقتی از این روش استفاده می کنید، خود یا موقعیت را سیاه یا سفید نمی بینید، بلکه به جای آن خودتان یا شرایطی را که در آن قرار دارید، در حالت سایه های خاکستری ارزیابی می کنید. جایی در حدفاصل صفر تا صددرصد.

مثلا فکر کنید که من به یک مهمانی دعوت شده ام، و قبل از رفتن به مهمانی بسیار دچار استرس شده ام، زیراکه فکر می کنم ” حرف جالبی برای گفتن ندارم” اگر بخواهید به من کمک کنید تا از زیر بار فشار این پیامی که دایما به خودم می دهم و مرا دچار استرس کرده است، رهایی یابم، چه پیشنهادی به من دارید؟؟ نظرات خودتان را در قسمت نظرات وارد نمایید.

[divider]

درمان شناختی رفتاری ،روانکاوی،خانواده درمانی، بیوفیدبک و گروه درمانی برای اختلالات اضطرابی، در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

 

 

[divider]

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی ،نوروتراپیست و رواندرمانگر اضطراب


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *