چگونه با همسر خود مهربان تر باشیم؟

  • افزایش سخنان محبت آمیز

 

رابطه عاشقانه

  1. به یکدیگر در کلام محبت کنید. بیان سخنان محبت آمیز مانند دوستت دارم، یکی از مهم ترین راه ها برای استحکام روابط است و به علاوه تاثیر زیادی بر روی جسم و روح هر دو طرف دارد. اجازه ندهید که بیان کلمات محبت آمیز فقط از طریق ارسال پیام یا نوشتن نامه و ایمیل انجام شود. اگر از هم دور هستید، از طریق تلفن این کار را انجام دهید. بیان این کلمات در واقع ارزش نهادن به رابطه و همسرتان می باشد. این کلمات و جملات ممکن است منحصر به خودتان باشد.
  2. به یاد داشته باشید که روابطی که مستلزم دوری طولانی مدت از یکدیگر هستند، نیاز به بیان جملات محبت آمیز بیشتری دارند. وقتی از همسر خود دور هستید، امکان محبت فیزیک وجود ندارد، بنابراین مهم است که برای تقویت رابطه دفعات بیشتری از کلمات و جملات محبت آمیز استفاده کنید تا از این طریق به یکدیگر اطمینان دهید. در صورت امکان از امکانات موجود برای برقراری تماس های تصویری استفاده کنید.
  3. از کسی که دوستش دارید، هر روز تعریف کنید. تعریف کردن نیز یکی از روش های نشان دادن محبت کلامی است و باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. به وی نشان دهید که برایتان مهم است و برایش ارزش قائل هستید. به علاوه تعریف کردن باعث بالا رفتن انگیزه فرد و موفقیت بیشتر در امور برای وی می شود. در هنگام تعریف کردن صادق باشید.
  4. در زمان وارد شدن همسر یا فرزندانتان به خانه، به استقبال آنها رفته و خوش آمد گویی کنید. در این هنگام اگر کار دیگری انجام می دهید متوقف کرده و به استقبال همسر یا فرزندتان بروید و به وی اطمینان دهید که برایتان مهم هستند. از این طریق به آنها نشان می دهید که از هر چیز دیگری مهم تر هستند و دلتنگشان شده اید. با بوسیدن و بغل کردن آنها به محض وارد شدنشان به خانه، محبت خود را به آنها نشان دهید.
  5. برای همسر یا فرزند خود یک اسم مستعار انتخاب کنید. انتخاب یک اسم مثبت نشان می دهد که نوعی رابطه خاص بین شما وجود دارد. اسمی را که انتخاب می کنید برخی ویژگی های فرد را منعکس می کند.
  6. زمانی را برای قدردانی اختصاص دهید. به تمام کارهایی که همسرتان برایتان انجام داده یا تاثیراتی که برزندگی داشته، فکر کنید. به چشم های وی نگاه کنید و قدردانی خود را در چند جمله بیان کنید.
  7. جمله “دوست دارم” تنها راه برای بیان عشق نیست. بهتر است این بیان را بخشی از جملات خود قرار دهید. عباراتی مانند “تو معرکه ای” و ” من خیلی خوش شانسم که با تو هستم” جملات خوبی برای بیان احساسات هستند. برخی جملات نیز ممکن است منحصر به رابطه خود شما باشد. به هرحال اینگونه جملات را زیاد بیان کنید.

 

در ادامه :شکل دهی برخی عادت ها برای افزایش محبت

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x