چگونه با همسرم صحبت کنم؟

نزدیکی و صمیمیتی که در ازدواج وجود دارد، باعث می شود که زوج ها خیال کنند که همدیگر را بسیار خوب می شناسند و به راحتی می توانند فکر و احساسات طرف مقابل را حدس بزنند و درباره آن صحبت کنند.اما باید بدانید پیش گویی فکر و احساسات همسرتان باعث حریم شکنی میشود و درک، احترام و صداقت راستین در رابطه را از بین می برد.

صحبت کردن درباره افکار طرف مقابل، نادیده گرفتن حریم شخصی اوست! این موضوع خیلی مهمی است که ما بیشتر اوقات به آن توجهی نداریم.صحبت کردن درباره افکار همسرتان استقلال او را به خطر می اندازد، گویی قرار است که دو قلمرو با هم یکی شوند. همانطور که کشورها تمایل ندارند با هم یکی شوند، افراد هم دوست ندارند هویت فردی آنان نادیده گرفته شود. ارتباط برقرار کردن احساس خوبی در شخص ایجاد می کند، چون در عین حال که هویت او را حفظ میشود، احساس می کند به چیز بزرگتری هم تعلق دارد، اما حریم شکنی و ادغام شدن تهدید آمیز است.

صحبت با همسر

برخلاف تفسیر و تعبیر افکار طرف مقابل که باعث مخالفت می شود، سوال کردن درباره علایق و نگرانی های او، صمیمیت و نزدیکی ایجاد می کند. وقتی در مورد خاصی نظر همسرتان را جویا می شوید، توجه و محبت خود را به او منتقل می کنید. و اتفاقا این موضوع نشان می دهد که دانستن نظر او برای شما جالب و مهم است.

استفاده از جمله هایی که با “من” آغاز می گردنند، باعث می شود که گفت و گو به پیش برود. وقتی که حریم دیگران رعایت شود، حالت دفاعی گرفتن معنی پیدا نمی کند، در نتیجه گفت و گو شکل سازنده تری به خود می گیرد.

 

یک مثال:

…علی، می دونم که از بارون بدت می آید، اما امروز هوا خیلی قشنگ شده.

 

به نظر شما، بهتر بود که این جمله چطور به علی گفته شود؟ و آیا اگر دایما فکر علی خوانده شود ( حتی اگر در اکثر مواقع صحیح باشد) چه حسی به او دست خواهد داد؟

[divider]

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *