چگونه با دروغگویی فرزندم برخورد کنم؟

دروغ گفتن

 

برای بسیاری پدر و مادرها ، کنار آمدن با دروغ گویی فرزندان ، بسیار ناراحت کننده است . معمولاً کودکان حساس ، “مظلوم” و دوست داشتنی به نظر می رسند . در نتیجه ، وقتی کودک کار “بدی” مانند دروغ گفتن را انجام می دهد ، پدر و مادر به شدت مأیوس می شوند.

به استثنای کودکانی که مشکلات شدید رفتاری دارند ، بیشتر کودکان وقتی دروغ می گویند که فکر می کنند کار بدی کرده اند و نمی خواهند تنبیه شوند. از این نظر ، کودکان حساس با سایر همسن هایشان تفاوتی ندارند. البته کودک حساس ،، معمولاً دو کار می کند که کودکان دیگر نمی کنند : کودک هم رفتار نادرست را بیش از حد بزرگ می کند ( زیرا کوچکترین کاستی در رفتار را خطایی بزرگ می پندارد) و هم تنبیه احتمالی را.

بنابراین ، حتی بی احتیاطی های جزئی هم موجب اضطراب شدید کودک می شود و ممکن است او را به دروغگویی وادارد. واکنش تند پدر و مادر ، ترس شدید کودک از تنبیه شدن را به یقین تبدیل می کند و امکان دروغ گفتن بیشتر را در آینده افزایش می دهد.

آرامش خود را حفظ کنید و همان واکنشی را به دروغ نشان بدهید که در برابر هر رفتار نادرست دیگر نشان می دهید. دروغ را مهم تر از آنچه هست جلوه ندهید. توجه منفی و بیش از حد به هر رفتاری ، آن را بدتر می کند. باز دارندۀ مناسبی برای دروغ گفتن پیدا کنید و با لحنی عادی و بدون هیجان ، آن را به کار ببرید.

 

 

[divider]

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی،نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *