چه کار کنم تا فرزند آینده ام بیش فعال/کم توجه نشود؟

هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از مبتلا شدن فرزند آینده تان به بیش فعالی/کم توجهی وجود ندارد. اما شما می توانید اقداماتی را در جهت کاهش خطر انجام دهید.

یکی از کارهای مفید، سالم ماندن و داشتن یک رژیم غذایی مناسب در دوران بارداری است. از نوشیدن الکل در دوران بارداری دوری کنید، هم چنین اجتناب از مصرف سیگار و قلیان نیز از مواردی است که نیاز به توجه ویژه دارد. مادرانی که سیگاری هستند دوبرابر بیشتر از سایرین کودکانشان مبتلا به بیش فعالی/کم توجهی می شوند.

حاملگی و بیش فعالی

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

1 دیدگاه دربارهٔ «چه کار کنم تا فرزند آینده ام بیش فعال/کم توجه نشود؟»

  1. سلام خسته نباشید.من سیو چهار سالمه و تازه نامزد کردم.از وقتی یادمه بچه های دیگرانو بزرگ کردم درحال حاظر هم بچه برادرم رو نگهداری میکنم متاسفانه بیش فعاله و واقعا خستم کرده .لطفا راهنمایی کنین چطور میشه کنترلش کرد.تا از مهد میاد فوق العاده لجبازه پرخاشگر و تازگی بی ادب شده.به زور باید ببرمش دسشویی وگرنه خیلی راحت خودشو خراب میکنه.پدرو مادرش شاغل هستن و تو این چند ساعتی که پیش منه واقعا نمیدونم چطوری باهاش رفتار کنم.و اینکه کاملا از بچه خسته شدم و هیچ انگیزه ای واسه بعد از ازدواجمو بچه دار شدنم دیگه ندارم.ترس بیش فعال بودن بچه دلسردم کرده.خواهشا راهنمایی کنین من چطور با این بچه کنار بیام

    1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

      سلام
      نیاز است که پیشنیه کودک و نحوه برخوردها کاملا بررسی شود و نمیتوان در حر دو جمله بیان کرد شاید نیاز به درمان دارویی باشد ، پیشنهاد میشود همراه با خود کودک و در صورت همراه بودن پدر و مادر برای خنم عبداللهی (روانشناس کودک) نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *