چرا گروه درمانی؟

 می توان گفت اکثر مشکلات افراد در یک چهارچوب اجتماعی فرا گرفته می شوند و ادامه پیدا می کنند. احتمال زیادی وجود دارد که مشکلات هیجانی و رفتاری فعلی تحت تاثیر بدکاری میان فردی قبلی باشند. مشکلات زناشویی بین دو نفر ایجاد می شوند، مشکلات اضطرابی اغلب در تعامل با افراد دیگر ایجاد می شود و … پس اگر مقداری از مصیبت ها و گرفتاری هایمان به روابط اجتماعی مان مربوط است، آیا نباید درمان هایی داشته باشیم که در گروه ها و موقعیت های اجتماعی باشند؟؟

گروه درمانی

گروه درمانی هم از لحاظ ایجاد یک موقعیت اجتماعی و هم از لحاظ زمان و هزینه، درمانی بسیار مقرون به صرفه است. در قدیم تر ها گروه درمانی به عنوان انتخاب دوم و تکمیلی مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه این نوع درمان، جایگاه خود را پیدا کرده است و مورد احترام قرار گرفته است.

اکثر گروه های درمانی از نوع درمان روان کاوانه هستند. اگرچه این نوع درمان با درمان روان کاوانه انفرادی تفاوت دارد ولی همچنان بر اصول اساسی درمان روان پویشی استوار است. درمانگر در این گروه با مشاهده شیوه ارتباط اعضای گروه با یکدیگر و قرار دادن افراد در وضعیتی که صرفا مورد توجه درمانگر نیست، می تواند تحلیل موثرتری انجام دهد.

یکی دیگر از نقاط قوت گروه حس نوع دوستی در بین اعضای گروه است. در ابتدا که گروه تشکیل می شود، غالبا افراد حس می کنند که بی فایده هستند و روحیه بالایی ندارند. اما در طول جلسات گروه افراد گروه در تعامل با هم قرار می گیرند و این خود موجب پیدا شدن حس ارزشمندی در افراد می شود. این تعامل اعضای گروه، همچنین باعث انتقال اطلاعات نیز خواهد شد، یعنی افراد با مشکلات مشابه تجربه های خود را با هم درمیان می گذارند و بدین صورت به همدیگر کمک خواهند کرد.

[divider]

در صورت تمایل به شرکت در گروههای درمانی،با کلینیک تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید،پس از انجام ویزیت و بررسی اولیه ؛ پزشک شمارا جهت ورود به یکی از گروهها کاندید می نماید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x