پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

 

برای سنین 3 تا 5 سال

اندام های تناسلی، اندام های کاملا خصوصی هستند و هیچ کس جز به منظور رسیدگی بهداشتی حق ندارد به آنها دست بزند. کودک هم نباید اندام های خصوصی دیگران را لمس کند. این نکته هم درمورد غریبه ها صادق است، هم در مورد آشنایان و بستگان.

پدر و مادر باید به فرزند خود یاد بدهند بگوید ” نه، پدر و مادرم گفته اند این کار را نکن” . هم چنین باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی خواست چنین کاری بکند از او دور شوند. پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی با آن ها چنین رفتاری کرد، دیگران را در جریان بگذارد و این کار خود را آن قدر ادامه بدهد تا بالاخره یک نفر به او کمک کند. پدر و مادر باید به کودک بگویند اگر کسی با او چنین رفتاری کرد، موضوع را با چه کسانی درمیان بگذارد.

پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند وقتی کاری را دوست ندارند به دیگران نه بگویند. کودک باید بداند که تحت هیچ شرایطی نباید با غریبه ها جایی برود. پدر و مادر باید دلیل آن را برای کودک شرح دهند. و اطمینان یابند فرزندشان معنای غریبه را می فهمد. آنها باید با او بازی ” اگر …. ، چه کار می کنی؟ ” را انجام بدهند.

رفتار جنسی:

اگر کودک با کودک دیگری بازی جنسی انجام داد، واکنش شدید نشان ندهید. این بازی را یک ” فرصت آموزشی” بدانید. پدر و مادر باید برای فرزند خود توضیح بدهند که فرو کردن اشیا در منافذ بدن ضرر دارد و نباید این کار را تکرار کنند. کودک باید یاد بگیرد استمناء / استشهاء ، یک رفتار ” خصوصی” است. پدر و مادر باید درست و نادرست را به کودک گوشزد کنند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *