وقتی بازی های کامپیوتری تبدیل به اعتیاد می شوند!

وقتی بازی فقط جنبه سرگرمی ندارند

بازیهای کامپیوتری0

اما چگونه می توان لذت سالم از بازی و در مقابل اعتیاد را تعریف کرد؟ در واقع هیچ تعریفی برای اینگونه اعتیاد وجود ندارد، اما محققان اعتیاد را به شکل آسیبی که ناشی از این رفتار به زندگی فرد می رسد، بیان می کنند.

آنچه محققان در تحقیقات اولیه خود یافتند رفتار برخی بچه ها در مدرسه بود. این کودکان رفتار بدی از خود نشان می دادند، به دوستان خود آسیب می رساندند و روابط آنها با اعضای خانواده دچار تغییراتی شده بود. در حقیقت آنها نمی توانستند فکر خود را از بازی رها کنند.

یک نمونه از افراد مورد مطالعه متیو می باشد که یک پسر 16 ساله است و تحت درمان می باشد. به گفته مادرش، متیو از اضطراب و افسردگی رنج می برد. او از 10 سالگی با بازی های کامپیوتری آشنا شد و پس از مدتی والدین متیو تغییرات قابل توجهی در رفتار وی مشاهده کردند. یکی از ناراحت کننده ترین رفتارهای متیو تمایل او برای تنها ماندن بود، او سعی می کرد بیشتر اوقات دور از دیگران باشد تا بتواند بازی کند. این امر مطمئنا بر روی رفتارهای اجتماعی متیو تاثیر می گذارد.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x