وزن نوزاد و پیش بینی چاقی در آینده

وزن نوزاد

تحقیقات جدید نشان داده اند که وزن نوزاد در 4 ماهگی می تواند سرنخی برای مشکلات بزرگتر ارائه دهد. زمانی که کودکی متولد می شود، والدین او بهترین ها را برای فرزندشان می خواهند. والدین احساس می کنند آینده فرزندشان غیرقابل پیش بینی است، اما تحقیقات جدید نشان داده اند که شاخص توده بدن یا BMI می تواند میزان چاقی کودک را در سنین بالاتر پیش بینی کند.

سازمان های بهداشتی بزرگ، مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده و سازمان بهداشا جهانی، استفاده از BMI را برای نمودار رشد کودک توصیه نمی کنند، زیرا سوالات بسیاری در مورد BMI بی پاسخ می مانند. با این حال تحقیقات جدید تا حدی بالقوه بودن این اندازه گیری ها را نشان می دهد. محققان می گویند وزن به دست آمده در دوران کودکی متفاوت با وزن بزرگسالیست.

BMI در نوزادان

محققان 783 شرکت کننده لاغر و 480 شرکت کننده چاق را مورد مطالعه قرار دادند. آنها می گویند مدار وزن کودکانی که تا سن 6 سالگی چاق بودند نسبت به کودکانی که در 4 ماهگی دارای وزن سالم بودند، متفاوت بود. تیم تحقیقاتی مجددا یافته های خود را بررسی کردند، آنها کودکانی را که توسط پزشکان معاینه شده بودند، مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که یافته های آنها نیز با این گروه مشترک است.

وزن نوزاد0

دکتر آلیسون اسمگو، نویسنده اصلی این پژوهش، می گوید که اگر سن کودک در 6، 12 و 18 ماهگی از حد تعیین شده ای بیشتر باشد، خطر بروز چاقی در اوایل دوران کودکی پیش بینی می شود. این کودکان ممکن است دچار چاقی دائم و بیماری متابولیک شوند و باید در سنین پایین تحت کنترل دقیق باشند.

یک نوزاد چاق به معنای وجود یک بزرگسال چاق می باشد. بنابراین کسانی که در معرض خطر این مشکل هستند، با اقدامات اولیه و به موقع می توان از بروز این چاقی پیشگیری کرد.

متخصصین اطفال می توانند این چاقی را پیش بینی کنند و در این شرایط به خانواده ها مشاوره هایی در مورد سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب ارائه می دهند. امید این است که بتوان از این طریق در ابتدای کودکی از چاقی پیشگیری کرد.

حدود یک سوم بزرگسالان و کودکان در امریکا دچار اضافه وزن هستند، بنابراین سیستم سلامت تلاش می کند تا با مشکلات ناشی از آن مقابله کند. برخی از این خطرات عبارتند از کوتاه شدن طول عمر به دلیل بروز بیماری های متابولیک مانند دیابت، بیماری های قلبی و حتی برخی سرطان ها.

در جهان نیز تعداد افراد چاق افزایش چشمگیری داشته است، تعداد این افراد از 105 میلیون نفر در سال 1957 به 641 میلیون نفر در سال 2014 رسیده است.

با بررسی موارد ثبت شده از BMI، محققان دریافتند که جمعیت جهان در هر دهه به میزان 1.5 کیلوگرم افزایش وزن دارد. با این میزان یک پنجم مردان و زنان جهان چاق هستندو 6 درصد مردان و 9 درصد زنان جهان خیلی چاق هستند. با این حال کشورهای فقیر همچنان درگیر مشکل سوء تغذیه هستند.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *