ناتوانی یادگیری

اختلال یادگیری

ناتوانی یادگیری یک گروه از اختلالات مختلف است که تاثیر منفی بر یادگیری فرد دارد. مبتلایان به این اختلال ممکن است در توانایی شان در صحبت کردن، خواندن، گوش کردن، فکر کردن، هجی کردن و محاسبه کردن مشکل داشته باشند. شایع ترین نوع اختلال یادگیری اختلال در زمینه خواندن است که به نام دیس لکسیا معروف است.

در حال حاضر دو و نیم میلیون دانش آموز با تشخیص اختلال یادگیری  شناخته شده اند که در حال دریافت خدمات ویژه آموزش و پرورش هستند. اختلال یادگیری به طور کامل قابل درمان نیست اما اگر به موقع شناسایی شود اثرات اش بسیار کاهش خواهد یافت و می توان با آن به صورت موثر برخورد کرد.

نکته مهم این جاست که این اختلال با “دیرآموزی” تفاوت دارد. کودکان مبتلا به اختلال یادگیری از لحاظ هوشی و جسمی در طبقه نرمال قرار دارند و فقط بعضی از توانایی هایشان مشکل دارند که با آموزش هایی که کودکان عادی برای پیشرفت درسی شان دریافت می کنند، مشکل شان حل نمی شود و نیازمند مداخلات پیشرفته تری هستند.

کودک بیش فعال

مدارس کمی دارای امکانات لازم برای کودکان مبتلا به اختلال یادگیری است و هم چنین اگر به موقع شناسایی نشود می تواند منجر به عقب افتادن کودک از همسالانش شود و منجر به لطمه خوردن روحیه کودک شود. پس اگر شما پدر و مادر عزیز علایم این اختلال را در فرزندتان مشاهده کردید، حتما او را نزد یک پزشک متخصص اطفال و یا روانشناس بالینی کودک جهت سنجش ببرید.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x