موسیقی درمانی و بهبود حافظه | مرکز موسیقی درمانی تهران

الزایمر

بنا بر تحقیقات اخیر بیماران مبتلا به اختلالات حافظه میتوانند با موزیک درمان شوند و این دسته از افراد پس از انکه به قطعات موسیقی کلاسیک گوش میدهند و با ان میخوانند و یا به موزیک فیلمها توجه میکنند عملکرد مغزشان بهبود می یابد .

در یک روش تحقیقاتی ,شرکت کنندگان به دو دسته تقسیم شدند ,گروه اول با موسیقی میخواندند و گروه دوم فقط به موسیقی گوش دادند .

پس ازازمایشات از شرکت کنندگان تست های کنترل مهارت های شناختی و رضایت از زندگی گرفته شد و مشخص شد که افرادی که با موسیقی میخواندند و در اجرای ان شرکت میکردند نسبت به گروه دیگر امتیازات بالاتری را کسب کردند .

در این پست به 5 دلیلی میپردازیم که از موسیقی برای بهبود وضعیت حافظه فرد استفاده میشود :

موسیقی احساسات را برانگیخته میکند و حافظه را بازیابی میکند 

موزیک میتواند باعث  تجدید حافظه بیماران شود حتی افرادی که مبتلا به الزایمر های پیشرفته میباشند .موزیک احساساتی را برانگیخته میکند که خود یاد اور خاطرات قدیمی هستند و به فرد حس زندگی میدهند .میتوان با ترکیب موسیقی با فعالیت های روزانه فرد به وی کمک نمود تا مهارت ها شناختی بهتری داشته باشد و خاطرات خود را بیاد اورد .

استعداد موسیقی و علاقه به ان به راحتی فراموش نمیشوند

استعداد موسیقی نسبت به دیگر مهارت ها ماندگاری بیشتری دارد و در بیماران مبتلا به فراموشی خیلی دیرتر از بین میرود و به همین دلیل میتوان از ان برای بهبود حافظه فرد و دست یابی به خود واقعی وی استفاده نمود .

موسیقی حس صمیمت فیزیکی و احساسی را پدید می اورد 

بیماران مبتلا به سطوح پیشرفته ی آلزایمر معمولا نمیتوانند عواطف خود را با دیگران تفسیم نمایند ولی با پخش موسیقی انها به وجد امده و میرقصند و همین کار عواطف انها را برانگیخته میسازد و در نهایت به بازیابی خاطرات قدیمی انها منجر میشود .

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x