منوی غذایی مناسب برای کودکان در رستوران ها

غذای کودکان در رستوران

غذاهای رستوران برای کودکان حاوی مقدار زیادی چربی و سدیم است، اما بهبود تدریجی این منوها نشان می دهد که کودکان نیز به تدریج سالم تر می شوند.

گرچه بسیاری از کودکان غذا خوردن در رستوران را دوست دارند و علاقه زیادی به خوردن فست فود دازند، اما این غذاها در حقیقت منابعی از کالری بالا، سدیم، چربی و قند می باشند. در حال حاضر کودکان زیادی دچار اضافه وزن هستند.

در مقابله با یک مشکل همه گیر، فشار مصرف کنندگان بر روی مشتریان در مورد مواد غذایی مقوی برای کودکان افزایش یافته است. طی سال های اخیر بهبودهای زیادی نیز حاصل شده است. با این حال، ارائه غذای سالم در منوهای رستوران ها برای کودکان هنوز کار سختی است.

ارزیابی های اخیر توسط محققان غذاهای سالمی را برای کودکان ارائه داده است. سارا اسلیوا، استاد دانشگاه و متخصص تغذیه و نویسنده اصلی این پژوهش، معتقد است که وعده های غذایی کم کالری و کم چربی و دارای میزان سدیم پایین غذاهای سالمتری برای کودکان محسوب می شوند که این غذاهاه در رستوران ها زیاد در دسترس نمی باشند.

در دسترس قرار دادن بیشتر این وعده های غذایی برای کودکان گام مهمی برای بهبود سلامت مواد غذایی می باشد، اما باز هم این اقدام به تنهایی کافی نیست.

سود پایین از منوی کودکان

غذای کودکان در رستوران0

در سال 2013 ارزش غذایی 3494 ترکیبات غذایی موجود در زنجیره 41 رستوران که منوی مخصوص کودکان ارائه می دادند، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند که بیش از 90 درصد این وعده های غذایی استانداردهای تغذیه را شامل نمی شوند.

نوشابه، سیب زمینی سرخ شده و قطعات کوچک سرخ شده موغ رایج ترین گزینه های موجود در منوی کودکان بودند. بیش از نیمی از رستوران ها حتی یکی از استاندارهای مورد نظر غذایی را دارا نبود. از سال 2008 تا 2013 رستوران ها بهبود زیادی در میزان سدیم و کالری داشته اند، اما باز هم نیاز به بهبود بیشتر دارند.

بهبود عملی از سال 2013

آخرین ارزیابی 10 رستوران با سرویس کامل و 10 رستوران فست فود را مورد ارزیابی قرار داد؛ این رستوران ها منویی برای کودکان ارائه می دادند و به علاوه اطلاعات غذایی خود را نیز در دسترس عموم قرار می دادند.

حدود سه چهارم از رستوران های فست فود و نزدیک به دو سوم از رستوران ها با سرویس کامل وعده های غذایی حاوی کمتر از 600 کالری را در منوی خود داشتند. با این حال یک چهارم و کمتر از یک سوم توصیه های مربوط به میزان چربی و سدیم را رعایت می کنند.

تحقیقات انجام شده میزان قند موجود در مواد غذایی را بررسی نکرد، قند نیز منجر به چاقی، دیابت و دیگر شرایط نامطلوب جسمی می شود. به طور کل محققان می گویند که بهبودها امکان پذیر می باشند.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *