مشکلات خوردن در کودکان

تقزیبا تمام پدر و مادرها با قضیه غذا خوردن فرزندشان مشکل پیدا می کنند. به این دلیل بین والدین و کودکان بر سر غذا خوردن اختلاف نظر پیش می آید که، والدین سخت نگران آسایش و سلامتی فرزند خود هستند و می خواهند مطمئن شوند فرزندشان رژیم غذایی  درستی دارد.

در عین حال، بچه ها در جنگ با پدر و مادرشان نمی خواهند اجازه بدهند پدر و مادر پیروز شوند، به همین دلیل، هنگام غذا خوردن می خواهند استقلال خود را نشان بدهند. بنابراین در امر تغذیه، والدین و کودکان زمان غذا را تعیین می کنند و بچه ها مقدار و نحوه خوردن آن را. با توجه به این که غذا خوردن تا حدی تحت کنترل کودکان است، تعجبی ندارد که در دوران کودکی مشکلاتی در این رابطه پیدا کنند.

اختلال خوردن در کودکان

پدر و مادر باید راه و رسم تغذیه و رفتارهای مناسب هنگام غذا خوردن را بدانند. آن ها باید کودک را با اصول رفتاری ساده راهنمایی کنند.

برای مثال، با خوردن غذاهای مختلف به اندازه کافی، با نمایش دادن درست غذا خوردن و با استفاده از کارهای لذت بخش برای تحریک اشتهای کودک می توانند برای فرزندشان الگو شوند. در ضمن پدر ومادر باید در خوراندن غذاهای سبک به فرزندانشان با برنامه عمل کنند و هنگام صرف خانوادگی غذا ، محیطی دلنشین وبدون استرس فراهم آورند. هم چنین می توانند با محدود کردن ساعات تلویزیون دیدن فرزندان ، تمایل آنان به خوردن غذاهای غیر مقوی را کم کنند .

کلینیک آلومینا، پیشگام در آموزش روش های تربیتی صحیح به خانواده ها

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری روانشناس بالینی،نوروتراپیست

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
سارا

سلام خانم دکتر
من دانشجو ارشد روان شناسی هستم
در مورد آموزش والدین در اختلالات خوردن(بی اشتهایی عصبی،پرخوری عصبی) وچاقی دنبال مطلب میگردم
میشه خواهش کنم در این زمینه به من کمک کنید یا چند تا کتاب در این باره به من معرفی کنید.ممنون میشم.

سلام
لطفا سوالتان را بصورت ایمیل خصوصی مطرح نمایید (از ایمیل قسمت تماس با ما)

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x