مراحل نوجوانی

نوجوانی1

 

نوجوانی و بلوغ

در طی سالیان قبل از 13 سالگی ، نوجوانی و بلوغ، افراد دچار تغییرات اساسی در ظاهر فیزیکی، عملکرد اجتماعی و روانی  می شوند. نوجوانی شامل سه مرحله کاملا مجزای ابتدایی، میانی و نهایی است که هر کدام ویژگیهای زیست شناختی، روان شناختی و اجتماعی مربوط به خود را دارند. افراد مختلف تفاوتهایی در زمانبندی و سرعت رشد با همدیگر دارند ولی به طور کلی این تغییرات از یک الگوی قابل پیش بینی پیروی می کنند. جنسیت، فرهنگ و استرس های جسمی و اجتماعی به شدت بر مسیر رشد نوجوان اثر می گذارند.

تکامل و بلوغ فیزیکی

بلوغ یک فرآیند زیستی است که در طی آن کودک به فردی بزرگسال تبدیل می شود و شامل ظهور صفات ثانویه جنسی، افزایش قد، تغییر در ترکیب بدن و تکامل توانایی تولید مثل است . این فرآیند تحت تاثیر هورمونها است.

تکامل جنسی

طیف تغییرات نرمال در خلال بلوغ جنسی بسیار گسترده است و تحت تاثیر ژنتیک، محیط روانی اجتماعی، تغذیه و سطح کلی سلامتی و مواجهه های محیطی قرار دارد.

در پسران اولین نشانه بلوغ، بزرگ شدن بیضه ها در 5/9 سالگی به همراه رشد موهای عانه اتفاق می افتد. در طی بلوغ درجاتی از رشد بافت پستان، معمولا دو طرفه و در 40-65 درصد پسران اتفاق می افتد که نگران کننده نمی باشد و عموما با پیشرفت بلوغ برطرف می شود.

در دختران اولین سیکل های قاعدگی معمولا بدون تخمک گذاری و گاهی نامنظم است.

 

در ادامه :رشد فیزیکی و قدی

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *