علایم و نشانه های اوتیسم

اوتیسم چیست اوتیسم چیست؟

اوتیسم (همچنین طیف اختلالات اوتیسم و ASDs نیز نامیده می شود.) طیف گسترده ای از اختلالات مغزی است که در آن معمولا کودکان توانایی شان برای برقراری ارتباط کاهش می یاید و ارتباط عاطفی با دیگران برقرار نمی کنند. این ناتوانی ها از خفیف تا شدید متغیر است. شیوع اوتیسم در پسرها چهار تا پنج برابر بیش تر از دخترها است.

علایم اوتیسم  نشانه های اوتیسم:

اختلالات طیف اوتیسم در سنین مختلف تغییر می کنند، ممکن است برخی کودکان نشانه ها را نسبت به دیگران زودتر یا دیرتر نشان دهند اما به طور معمول از 15 ماهگی تاخیرها و به عقب رفتن ها در برخی مهارت ها آغاز می شود. اگرچه نشانه های ذکر شده در زیر ممکن است در کودکان اوتیسم رخ دهد اما وجود آنها در برخی زمان ها در کودکان طبیعی هم ممکن است دیده شود:

اجتناب از تماس چشمی

اجتناب از تماس فیزیکی

تکان خوردن، چرخیدن و یا دیگر حرکات تکراری

تاخیر در رشد زبان

صحبت های تکراری و یا استفاده از کلمات و عبارات کوتاه

ناتوانی در کنارآمدن با تغییرات کوچک در زندگی روزمره

تعامل محدود و یا نداشتن ارتباط با اطرافیان

 

 

اوتیسم در یک سالگی 

علامت های هشداردهنده اوتیسم در یک سالگی:

کودک مبتلا به اوتیسم ارتباط چشمی ندارد.

به صدای مادر و پدر پاسخ نمی دهد.

به صدا زدن اسم خودش واکنشی نشان نمی دهد.

در پاسخ به لبخند دیگران لبخند نمی زند.

 

اوتیسم در دو سالگی 

علایم هشداردهنده اوتیسم در دو سالگی:

همانطور که کودک بزرگتر می شود علایم هم ممکن است تغییر کنند، آنها ممکن است که مهارت های زبانی شان از دست برود و بدتر شود. و تا 2 سالگی نتوانند عبارات 2 کلمه ای را به کار ببرند. یکی دیگر از نشانه های اوتیسم علاقه نشان ندادن به بازی با کودکان دیگر است.

 

نشانه های اوتیسم 

سایر علایم و نشانه ها:

سایر علایم اوتیسم شامل مشکلات جسمی مانند هماهنگی ضعیف بین اجزای بدن در حالیکه کودک در حال بالا و پایین پریدن است. کنترل ضعیف دست، یبوست و خواب ناآرام. برخی از کودکان ممکن است سابقه تشنج هم داشته باشند.

شیوع اوتیسم 

آیا میزان ابتلا خواهر و برادر کسی که مبتلا به اوتیسم است بیشتر از سایر افراد است؟

بروز اوتیسم در خواهر و برادرهای مبتلایان به اوتیسم نسبت به سایر افراد بیشتر است. در پژوهشی مشخص شد که میزان ابتلا دوقلوهای همسان اگر یکی از آنها مبتلا به اوتیسم باشد، 75% است. و همچنین در کل پسرها نیز نسبت به دخترها چهار تا پنج برابر بیشتر احتمال دارد که مبتلا به اوتیسم شوند.

 

 

اگر به نشانه های اوتیسم مشکوک هستید حتما کودک خود را قبل از 5 سالگی به یک مرکز درمانی جهت تشخیص قطعی و شروع درمان معرفی کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «علایم و نشانه های اوتیسم»

 1. با سلام،

  بعنوان يك فرد محقق در زمينه اوتيسم، كار تحقيقات بر روي افزايش توان يادگيري اين كودكان رو تقريبا از ٧ سال قبل شروع كردم.

  من كارشناس مالي و كارشناس ارشد مديريت هستم ولي شاخه كاري كه به ان علاقه زيادي دارم ” سيستم ها و روشها ” است و اساسا طراح نرم افزار هستم .

  براي من يك سوال هميشه مطرح بود كه چرا يك انساني كه ميتواند ببيند، بشنود و قدرت تكلم هم دارد- نميتواند با سايرين ارتباط برقرار كند؟ من فقط راجع به انسانهايي صحبت مي كنم كه صرفا اوتيسم دارند و حالتهايي مانند مونگوليسم و عقب ماندگي فكري رو ندارند.

  بعدها متوجه شدم كه خيلي از اين كودكان قدرت يادگيري رو دارا هستم و متوجه شدم كه ميتوان تحت شرايط نوري، صوتي و مكاني خاص و با استفاده از نرم افزار( كه خودم طراحي كرده ام ) و با استفاده از مدل” سه مرحله اي تغيير ” به اين كودكان كمك به اندازه هاي مختلفي كرد.

  من با استفاده از روش Floor time & ABA و با استفاده از نظرات كارشناسان اوتيسم ايالت واشنگتن امريكا و ايالت بي سي كانادا ميتوانم اين سيستم رو ايجاد و طراحي كنم.

  مانند خيلي از پروژه ها – اين پروژه با مشكلات مالي مواجه شده است چرا كه در امريكا و كانادا دستمزد هر ساعت مهندس نرم افزار مبلغي معادل ٦٠ تا ٧٠ دلار است و براي يك پروژه در اين حد ، حداقل ٧٠٠ ساعت كار مي برد.

  هدف من كمك به بشريت و رضاي خداوند مهربان است و در حال جلب كمك هاي مردمي هستم و گذشته انسان نشان داده شده- كه انسانها اهميتي به اين قبيل موضوعات نميدهند.

  شاهرخ از امريكا و كانادا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *