علایم و نشانه های اوتیسم

اوتیسم چیست اوتیسم چیست؟

اوتیسم (همچنین طیف اختلالات اوتیسم و ASDs نیز نامیده می شود.) طیف گسترده ای از اختلالات مغزی است که در آن معمولا کودکان توانایی شان برای برقراری ارتباط کاهش می یاید و ارتباط عاطفی با دیگران برقرار نمی کنند. این ناتوانی ها از خفیف تا شدید متغیر است. شیوع اوتیسم در پسرها چهار تا پنج برابر بیش تر از دخترها است.

علایم اوتیسم  نشانه های اوتیسم:

اختلالات طیف اوتیسم در سنین مختلف تغییر می کنند، ممکن است برخی کودکان نشانه ها را نسبت به دیگران زودتر یا دیرتر نشان دهند اما به طور معمول از 15 ماهگی تاخیرها و به عقب رفتن ها در برخی مهارت ها آغاز می شود. اگرچه نشانه های ذکر شده در زیر ممکن است در کودکان اوتیسم رخ دهد اما وجود آنها در برخی زمان ها در کودکان طبیعی هم ممکن است دیده شود:

اجتناب از تماس چشمی

اجتناب از تماس فیزیکی

تکان خوردن، چرخیدن و یا دیگر حرکات تکراری

تاخیر در رشد زبان

صحبت های تکراری و یا استفاده از کلمات و عبارات کوتاه

ناتوانی در کنارآمدن با تغییرات کوچک در زندگی روزمره

تعامل محدود و یا نداشتن ارتباط با اطرافیان

 

 

اوتیسم در یک سالگی 

علامت های هشداردهنده اوتیسم در یک سالگی:

کودک مبتلا به اوتیسم ارتباط چشمی ندارد.

به صدای مادر و پدر پاسخ نمی دهد.

به صدا زدن اسم خودش واکنشی نشان نمی دهد.

در پاسخ به لبخند دیگران لبخند نمی زند.

 

اوتیسم در دو سالگی 

علایم هشداردهنده اوتیسم در دو سالگی:

همانطور که کودک بزرگتر می شود علایم هم ممکن است تغییر کنند، آنها ممکن است که مهارت های زبانی شان از دست برود و بدتر شود. و تا 2 سالگی نتوانند عبارات 2 کلمه ای را به کار ببرند. یکی دیگر از نشانه های اوتیسم علاقه نشان ندادن به بازی با کودکان دیگر است.

 

نشانه های اوتیسم 

سایر علایم و نشانه ها:

سایر علایم اوتیسم شامل مشکلات جسمی مانند هماهنگی ضعیف بین اجزای بدن در حالیکه کودک در حال بالا و پایین پریدن است. کنترل ضعیف دست، یبوست و خواب ناآرام. برخی از کودکان ممکن است سابقه تشنج هم داشته باشند.

شیوع اوتیسم 

آیا میزان ابتلا خواهر و برادر کسی که مبتلا به اوتیسم است بیشتر از سایر افراد است؟

بروز اوتیسم در خواهر و برادرهای مبتلایان به اوتیسم نسبت به سایر افراد بیشتر است. در پژوهشی مشخص شد که میزان ابتلا دوقلوهای همسان اگر یکی از آنها مبتلا به اوتیسم باشد، 75% است. و همچنین در کل پسرها نیز نسبت به دخترها چهار تا پنج برابر بیشتر احتمال دارد که مبتلا به اوتیسم شوند.

 

 

اگر به نشانه های اوتیسم مشکوک هستید حتما کودک خود را قبل از 5 سالگی به یک مرکز درمانی جهت تشخیص قطعی و شروع درمان معرفی کنید.

1 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
شاهرخ

با سلام، بعنوان يك فرد محقق در زمينه اوتيسم، كار تحقيقات بر روي افزايش توان يادگيري اين كودكان رو تقريبا از ٧ سال قبل شروع كردم. من كارشناس مالي و كارشناس ارشد مديريت هستم ولي شاخه كاري كه به ان علاقه زيادي دارم ” سيستم ها و روشها ” است و اساسا طراح نرم افزار هستم . براي من يك سوال هميشه مطرح بود كه چرا يك انساني كه ميتواند ببيند، بشنود و قدرت تكلم هم دارد- نميتواند با سايرين ارتباط برقرار كند؟ من فقط راجع به انسانهايي صحبت مي كنم كه صرفا اوتيسم دارند و حالتهايي مانند مونگوليسم و… Read more »

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x