سندرم خستگی مزمن و شکلات تلخ

 

اگراز سندرم خستگی مزمن رنج می برید به خوبی خواهید دید که نشانه هایتان به طور قابل توجهی با مصرف مرتب شکلات تلخ کاهش می یابد . شکلات تلخ شامل کاکائوی خالص بدون شیر می باشد.

 

 شکلات تلخ حدوداً نیمی از چربی موجود در شکلات را چربی‌های اشباع نشده تشکیل می‌دهد. شکلات تلخ حاوی میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای قلب است، که فشار خون را پایین آورده و از قلب به راه‌های متفاوتی محافظت می‌کنند
شکلات تلخ حدوداً نیمی از چربی موجود در شکلات را چربی‌های اشباع نشده تشکیل می‌دهد. شکلات تلخ حاوی میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای قلب است، که فشار خون را پایین آورده و از قلب به راه‌های متفاوتی محافظت می‌کنند

 

پروفسورKIN آزمایشی را بر روی تعدادی از بیماران ام.اس انجام داد . به نیمی از آنها روزانه 45 گرم شکلات تلخ حاوی کاکائوی خالص می دادند و به نیمی دیگر روزانه 45 گرم شیرشکلات می دادند ، این امر تا 2 ماه ادامه داشت . سپس هر دو گروه به مدت یک ماه شکلات مصرف نکردند . بعد به مدت دو ماه دیگر هر دو گروه نوع دیگری از شکلات مصرف کردند . برای دانشمندان روشن شده که گروهی که شکلات تلخ با مقدار چشمگیری تسکین در نشانه های خستگی داشتند . 20 نفر از بیماران که برای 6 ماه محل کار خود را ترک کرده بودند دوباره به کار بازگشتند .

 

دانشمندان معتقدند که شکلات تلخ احتمالاً سطح سروتونین را بالا می برد ، همچنین آن ها معتقدند که بیمارانی که از خستگی رنج می برند باید شکلات تلخ را به طور متعادل مصرف کنند.

هم چنین طبق تحقیقات شکلات تلخ حاوی ” پتاسیم، منیزیم، مس و آهن” است. که این ها باعث می شود از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری شود.

 

 

اما اگر کهیر می زنید،کلیه سنگ ساز دارید، مشکلات معده دارید،  اضطراب دارید یا مشکلات خواب را تجربه می کنید بهتر است مصرف شکلات تلخ را محدود کنید.

 

[divider]

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و متخصص نوروتراپی

 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *