برای درمان بی میلی جنسی شوهرم چکار کنم؟

سردمزاجی-تستوسترون: درمان بی میلی جنسی آقایون

بهترین درمان های سردمزاجی و تستوسترون پایین

سلام دوستان. روشن و خندان باشین.

“شوهرم تمایلی به رابطه جنسی با من نداره. نمی دونم علتش چیه. هر چی هم از نظر عاطفی احساسی بهش میرسم باز فایده نداره. اخلاقمم خوبه. چیکار کنم؟”

تعداد خانومایی که همچین مشکلی با شوهرشون دارن کم نیستن. بچه های جامعه شناسی گاهی برا تحقیقات به دادگاه های خانواده سر میزنن. مشکلات جنسی بین زوجین یکی از علت طلاق هاست.
خبرا زیاده و جورواجور: یه آقا پسری مدت ها بدنسازی می رفته و قرص ها و پودرهای تقویت عضله و فلان بهمان مصرف می کرده. بعد از ازدواج خانومش طلاق می خواد؛ حرفش اینه که ایشون از نظر جنسی ضعیفه و من راضی نیستم.
یکی دیگه میگه شوهرم به خاطر اعتیاد سرده من نمی خوامش. اون یکی میگه شوهرم اصلا انرژی جنسی نداره. میاد خونه یا سرم داد میکشه یا می خوابه. قرص فشار خون می خوره و اصلا اعصاب نداره؛ همش دعوامون میشه.
و همین طور داستان ها ادامه دارن….

مشکل سردمزاجی-تستوسترون پایین آقا و رودربایستی خانوم

خجالت خانوم ها از بیان گرم مزاجی خود

به یاد یکی از دوستان جامعه شناس در 15 سالِ گذشته افتادم. نازیلا از دانشگاه اصفهان. می خواست یه تحقیق واسه پاپان نامه درباره میزان رضایت مندی خانم ها در یکی از شهرستان های کوچک از رابطه جنسی با شوهراشون انجام بده.

میگفت اوایل یه مشکل بزرگ داشتم: جوّ سنتی خانواده و خجالت خیلی از خانم ها از بیان احساسات واقعی شون درباره سکس زناشویی:
بعضی ها اصلا نمی دونستن چی باید بگن و می گفتن ما فقط بچه داری و شوهرداری می کنیم. بعضی ها هم میگفتن مگه زن باید راضی باشه! مرد براش مهمه و ما بدمون میاد. بعضی ها هم میگفتن که بی میلی جنسی شوهر اونا رو اذیت می کنه. یه تعداد خانم مطلقه با جرات تَرَم، علت طلاقشون رو نارضایتی جنسی از شوهر عنوان می کردن.
نازی به خاطر موضوعِ تحقیق، چند تا فحش خورده و حتی به کتک تهدید شده بود.

از سکس تراپیست خجالت نکشید!

از مراجعه به سکس تراپیست های جایروس خجالت نکش

“به زحمت تونستم به زن ها بفهمونم که رابطه جنسی باید دو طرفه باشه؛ و با رعایت شئونات خانوادگی هم میشه از زندگی جنسی لذت برد تا مردها به چندهمسری یا خیانت روی نیارن. شاید چند ماه طول کشید تا اون زن ها تونستن مشکلاتشون رو به نازی بگن و ازش بخوان یه چیزایی رو برای داشتن رابطه خوب بهشون آموزش بده.” به قول دوستم، “اون تحقیق باعث شد زن های نسل جدیدتر متوجه حقوق جنسی خودشون در رابطه زناشویی بشن؛ و از مراجعه به سکس تراپیست شهر خجالت نکشن. حتی چند مورد هم شوهره رو تشویق کردن که بی میلی جنسی شو درمان کنه.”

در متن امروز یه خبر جالب درباره ریشه کاهش میل جنسی آقایون + تستوسترون درمانی+ فواید و عوارض تستوسترون درمانی داریم. با جایروس همراه شین.

خبرجالب: محیط  بزرگ شدن کودک و سردمزاجی جنسی

محیط رشد کودکتان بر میزان تستوسترون وی در بزرگسالی اش اثر می گذارد!

ساده ترین و مهمترین دلیل سردمزاجی جنسی شوهرتان را بشناسید!

*آیا می دونستین میل جنسی مردها به محیطی که در بچگی در اون بزرگ شدن بستگی زیادی داره!

آخرین تحقیقات سال 2018 از دانشگاه های دورهام انگلستان، چیتاگونگ بنگلادش و شمال غرب آمریکا نتیجه جالبی داشتن:

محیط رشد یک کودک تاثیر خیلی زیادی روی میل جنسی اون در دورانِ جوانی و بزرگسالی ش دارد. یا بهتره بگیم، نقش نژاد یا ژنتیک در میل جنسی آقایون پررنگه.

[حتما داستان هایی درباره میل جنسی مردان عرب نژاد یا آفریقایی تبار (شب های عربی…) شنیده اید! و یا اینکه از تعداد جمعیت زیاد خانواده های جنوبی (سابق) در ایران در مقایسه با شمالی ها تعجب کردین؟]

هورمون تستوسترون چیست؟

مولکول تستسترون

تستوسترون یعنی همون چیزی که از مرد مرد می سازه. صدای زبر، عضله های بزرگ، موی صورت و بدن اینا همه به برکت هورمون تستوسترون هست. رشد قسمت تناسلی در بلوغ، نعوظ آلت و تولید اسپرم برای بچه دار شدن هم به خاطر وجودِ این هورمونه. به علاوه، تولید سلول های خونی قرمز، تنظیم خلق و خو و تقویت قوه شناختی همه و همه از نعمت های ترشح تستوسترون هست. این هورمون قبل از دوماهگی جنین شروع به تولید میشه. جزو اصلیشم کلسترول هست. تستوسترون هورمون اصلی بیضه هاست.

به غیر از بیضه ها، تستوسترون در غدد فوق کلیوی و تخمدان های زنان نیز تولید میشه. سطح این هورمون در زن ها خیلی پایین تره. یکی از نقش های مهمش در بدن زن و مرد اینه که به بدن کمک میکنه تا سلول های خونی تازه ای ساخته بشن. قوای جنسی زن هم به هورمون تستوسترون وابستگی داره.

سردمزاجی-تستوسترون و محیط بزرگ شدن در کودکی

تاثیر محیط بزرگ شدن بر میل جنسی در آینده

میزان هورمون تستوسترون مردونه بستگی زیادی به محیط رشد اون فرد در دوران کودکی ش دارد. اگه ترشح هورمون تستوسترون در یک شوهر کم باشه، میل کمتری به برقراری رابطه جنسی با همسرش خواهد داشت.

خبر تکان دهنده: بچه هایی که توی محیط های آلوده و عفونی زندگی می کنن، در آینده احتمال اینکه ترشح هورمون تستوسترون شون کم باشه زیادتره. برعکس، هر چی محیط زندگی تمیزتر باشه، میل جنسی هم رو روال منظم خودش رو طی می کنه.

جالبه بدونین بخشی از تحقیق شامل مقایسه این دو تا گروه بود:

گروه اول: روی بنگلادشی های مقیم و بزرگ شده در بریتانیا (از کودکی) و

گروه دوم: بنگلاشی های بزرگ شده ی مناطق کثیف بنگلادش (در بزرگسالی مقیم بریتانیا شدن نه کودکی)

نتیجه: بنگلادشی های مقیم بریتانیا هم قدشون بلندتر بوده و هم زودتر به بلوغ مناسب رسیدن؛ تناسب وزن و قدشون هم خیلی بهتر بوده. و از نظر تمایل جنسی و سطح ترشح هورمونِ تستوسترون نیز مشکلی نداشتن. ولی گروه دوم انواع اختلالات جنسی و نیز میل جنسی و قدرت باروری کمتری داشتن.

نقش ژنتیک،محیط و تغذیه در میل جنسی

سطح نرمال تستوسترون در هر آقایی به تامین انرژی بدنش در دوران کودکی خیلی ربط داره. آقایونی که در دوران کودکی سوء تغذیه داشتن، شیرخشک به جای شیر مادر خوردن، و یا مادراشون در بارداری الکی، سیگاری، معتاد مواد مخدر…یا دچار کمبود تغذیه ای بودن، انرژی و قدرت کمتری از نظر جنسی دارن.

یک نکته دیگه: ترشح هورمون تستوسترون مردان در بزرگسالی از محیط اطراف چندان اثر نمی پذیرد.

اگه سطح ترشح تستوسترون از حد نرمال فراتر بره، احتمال بزرگ شدن پروستات و سرطان وجود دارد.

خلاصه مطلب: برای درمان مشکلات تستوسترون، باید حتما محیط دوران کودکی + ژنتیک+نژاد فرد رو هم در نظر گرفت.

بهترین درمان سردمزاجی جنسی آقایون؟

هر چی سن یه آقا بالاتر بره، میزان ترشح تستوسترون بدنش هم کمتر میشه. این به معنای کاهش میل جنسی فرد نسبت به گذشته هست.
برای درمان سردمزاجی جنسی اول باید علت مشخص شه. همین طوری قرص ویاگرا مصرف نکنین. برای اطلاعات کامل ویاگرا، اینجا کلیک کنین.

به جز نژاد و ژنتیک و میحط رشد در کودکی، علت ها می تونن ریشه در فرهنگ غلط زناشویی، محیط بسته، پریشانی روح و روان، فشار کاری و استرس شدید، اختلالات بیضه و دستگاه تناسلی، فشار خون بالا، اعتیاد، و غیره داشته باشن. هر کدوم راه حل خودشونو دارن. اما موضوع بحث ما سردمزاجی به علت پایین بودن ترشح تستوسترون هست.

درمان جایگزینی تستوسترون (TRT)

تزریق تستوسترون

بیش از ده سال می گذره که درمان بی میلی جنسی با جایگزینی هورمون تستوسترون (TRT) محبوبیت زیادی پیدا کرده. میلیون ها مردِ رو به سن برای بازگشت میل جنسی شون به این روش روی آوردن. روش TRT مخالفانی هم داره چون عوارضی برای برخی اشخاص در پی داشته. بعضی ها میگن احتمال بروز بیماری های قلبی-عروقی با TRT بالاتر میره.

به قولِ دکتر فرانسس هایز، پزشک بیمارستان دولتی ماساچوست، اگه دوز TRT بیش از حد باشه، ممکنه بیماری قلبی-عروقی پیش بیاد؛ اما اگه به اندازه باشه، مشکل خاصی اتفاق نمی افته.

جایگزینی هورمون تستوسترون می تونه به شکل مصرف قرص، داروی گیاهی و یا تزریق آمپول تستوسترون باشه.

عوارض جایگزینی تستوسترون برای افزایش میل جنسی؟؟؟

تحقیقات دانشگاه هاروارد نشون می ده که با دوزهای نرمال TRT، ریسک حمله قلبی، سکته یا مرگ اصلا وجود نداره.

س. آیا ارتباطی بین TRT با تشکیل لخته خونی وجود دارد؟

جواب از مرکز تحقیقات مایوکلینیک: خیر. ما 30 هزار نفر رو آزمایش کردیم. هیچ رابطه ای بین لخته خون وریدی و TRT وجود نداره.

سرطان پروستات و تزریق تستوسترون

س. آیا سرطان پروستات می تونه ناشی از تزریق آمپول های هورمون تستوسترون باشه؟

ج از دکتر هایز. خیر. چند سال خیلی رو این قضیه بحث می شد. ما پنج سال تمام رو این موضوع کار کردیم. هیچ ارتباطی بین سرطان پروستات با TRT وجود نداره.

هشدار: هنوز اثرات TRT روی سلامت بدن در بلند مدت شناخته نشده. بهتره دوز بالا استفاده نشه. اما واهمه و ترس هم نداشته باشین. دوز نرمال اشکال نداره.

تستوسترون در شوهران 40، 50 و 60 ساله

درمان سردمزاجی در جایروس کلینیک

از 40 سالگی به بعد، هر سال که می گذره، بدن یک مرد حدود یک درصد از توانایی خودش رو در ساخت و تولید تستوسترون از دست میده. در سنین 50 و 60، علایم پایین بودن تستوسترون کم کم ظاهر میشن. یکی از این علایم کم میلی یا بی میلی جنسی هست. یکی دیگش اختلال نعوظ هست. علایم دیگه ای مثل کمبود انرژی، کاهش حجم عضلات و ضخامت استخوان ها و کم خونی نیز رفته رفته بروز پیدا می کنن. به این علایم در اصطلاح میگن هایپوگُنادیسم: هایپو=کارکرد ضعیف+ گنادیسم=بیضه ها. در آمریکا، از 2 تا 6 میلیون نفر به این علایم گرفتار می شن. فقط 5 درصد هستن که به طور جدی به پزشک برای درمان مراجعه می کنن.

سردمزاجی جنسی آقایون در ایران

اگه به بات تلگرامی جایروس کلینیک askq_bot نگاهی بندازین، می بینین که هموطنان زیادی درباره اختلالات و مشکلات جنسی خود با همسرشون سوال پرسیدن.
***واژه های اختلال انزال، اختلال نعوظ، بی میلی جنسی و این دست رو در سایت سبزوسالم سرچ کنین تا پاسخ پزشکان، روانشناسان و رواندرمانگران، جایروس رو مشاهده کنین.

فواید جایگزین هورمون تستوسترون

 1. بهبود میل جنسی
 2. بهبود خلق و خو
 3. تقویت قوه شناخت
 4. افزایش حجم توده عضلانی
 5. افزایش ضخامت استخوان
 6. تولید سلول های قرمز خونی

خطرات تزریق تسسترون

نگرانی هایی درباره احتمال ابتلا به سرطان پروستات در نتیجه ی استفاده از آمپول های هورمونی وجود داره. دکتر ابراهام مورگن تِیلر در آمریکا، دانشیار جراحی دانشگاه علوم پزشکی هاروارد، سالهاست که بیماران پروستات رو درمان می کنه. خیلی ها با مشکلات دستگاه تناسلی برای بچه دار شدن، درمان اختلال نعوظ، زودانزالی یا بی میلی جنسی بهش مراجعه کردن. ایشون میگه که دوز زیاد دارو می تونه خطرآفرین باشه. اما دوز مناسب مشکلی رو ایجاد نمی کنه.

علایم و نشانه های تستوسترون پایین

علایم پایین بودن سطح هورمون تستوسترون از زبان بهترین متخصص های اورولوژی رو بشنوین:

 1. اصلی ترین نشانه همون کاهش میل جنسی هست+
 2. اختلال نعوظ (راست شدن آلت) برای برقراری رابطه جنسی
 3. اختلال در رسیدن به ارگاسم یا ارگاسم ناقص
 4. کاهش مایع منی در هنگام انزال
 5. کمبود تعداد اسپرم
 6. در برخی مردان، بزرگ شدن سینه ها
 7. احساس بی حسی در آلت در زمان تحریک جنسی (از هر راهی: برای مثال با دیدن تصاویر برهنگی جنس مخالف اصلا هیچ حسی در آلت بوجود نمیاد).

هر چه این علایم قوی تر باشن، به معنیِ کمبود تستوسترونه. درسته که با  افزایش سن این علایم هم یبشتر میشن، ولی با جایگزین کردن هورمون تستوسترون قابل درمان هستن.

نشانه های کمبود شدید این هورمون

اگه این هورمون در بدن خیلی خیلی کم تولید شه، نشانه هایی مثل گرگرفتگی، افسردگی، از کوره در رفتن، ضعف استخوان و عضله، ریزش موی بدن، و کمبود انرژی جنسی ظاهر میشن.

علت های کاهش تستوسترون مردان

علل/دلایل کاهش تستوسترون در مردان

 1. نقص در عملکرد غده هیپوفیز در مغز: که مسوول آزادسازی این هورمون هست.
 2. اختلالات بیضه
 3. بالا ماندن بیضه ها در کودکی و پایین نیامدنشان
 4. دیابت از نوع دوم
 5. سن زیاد یا پیری

تشابه و تفاوت علایم پروستات با تستوسترون پایین

س. آیا علایم فوق شبیه علایم بیماری BPH یا پروستات هایپرپلازیا هستن؟

نه دقیقا. بعضی داروهای پروستات سبب کاهش میل جنسی میشن: مانند فیناسترید (پروسکار)، دوتاسترید (آوودارت). قرصِ فیناسترید برای جلوگیری از ریزش موی سکه ای، برای مثال در چانه) هم تجویز میشه.

کدام داروها تستوسترون-میل جنسی رو کم می کنن؟

داروهای فیناسترید و دوتاسترید + داروهای دیگه پروستات ممکنه مایع منی رو کاهش بدن. ولی کاهش شدت ارگاسم ربطی به این داروها یا پروستات نداره. اختلال نعوظ هم با درمان پروستات خیلی تداخلی نداره.
البته اگه دلایل روانشناسی و عدم علاقه به سکس مطرح باشه، باید فرد به یه پزشک روان درمانگر، سکس تراپیست یا روانپزشک مراجعه کنه.

از داروهای اعصاب روان برای درمان نترسید!

گاهی ممکنه مشکل جنسیِ شوهر از اعصاب روان باشه. اول باید اون درست شه تا میل جنسی هم بتونه متعادل شه. البته برخی داروها خودشون کاهش میل جنسی رو به دنبال دارن. با پزشک صحبت کنین.

بهترین متخصص مغز و اعصاب و روان در تهران: اینجا کلیک کنید.

من از دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و روان-سردرد: فلوشیپ اختلالات خواب این سوال رو پرسیدم:

س. دکتر، آیا داروهای اعصاب روان عوارض بدی برای بیمار دارن؟

ج. “در دوز مناسب و تحت نظر پزشک عارضه خاصی ایجاد نمیکنن؛ مگه اینکه سرخود و در دوز بالا مصرف شن. بیشتر از دو هفته نوعی وابستگی بین بیمار و دارو ایجاد میشه که خود پزشک کنترل می کنه. جای نگرانی ندارد.”

چه طوری بفهمم که باید هورمون درمانی بشم؟

دو راه برای تشخیص پایین بودن تستوسترون وجود داره: 1. تست خون و 2. بررسی علایم فوق.

نکته: هر چی ترشح تستوسترون یه مرد کمتر باشه، علایم فوق هم بیشترن. هر چی بیشتر باشه، علایم کمترن.

حد تستوسترون پایین چقدره؟

کمتر از 300ng/dl (نانوگرم در دسی لیتر) به معنی پایین بودن سطح ترشح این هورمون هست. مقدار نرمالش بین 300 تا 1000هست. البته به عدد نیستش؛ هر آزمایشگاهی سطح و واحد خاص خودش رو برای تعریف حد نرمال تستوسترون داره. مثل دیابت نیست که استاندارد داشته باشه.

انجمن Endocrine یه سری توصیه ها برای انتخاب کاندید جایگزین هورمون منتشر کرده. سایتش اینه:

www.endo-society.org.

تستوسترون کل تنها ملاک سردمزاجی نیست!

س. آیا فقط با اندازه گیری کل هورمون تستوسترون بدن باید برای هورمون درمانی اقدام کنم؟

ج. اندازه گیری هورمون فقط یکی از راههای تشخیصِ پایین بودنش هست. باید بدونیم که نصف تسسترونی که در جریان خون شماست، در خدمت سلول ها نیست. یه مولکول حامل به اسم گلوبولین متصل به هورمون جنسی وجود داره به نام اختصاریِ SHBG. به زبون ساده تر، فقط نیمشه بر اساس اندازه گیری کل تستوسترون قضاوت کنیم.

از کل تستوسترون یه قسمتش تستوسترون آزاد هست که واقعا برا تغذیه سلولی استفاده میشه. همه آزمایشگاه ها از تست خون برا اندازه گیری تستوسترون آزاد استفاده می کنن.
تستوسترون آزاد فقط کسر خیلی کوچکی از کل تستوسترون هست و می تونه به خوبی به ما نشون بده که آیا مقدارِ تستوسترون پایین هست یا نه.
به عبارتی، اندازه گیری تستوسترون آزاد خیلی بهتر از اندازه گیری کل تستوسترون به ما نشون میده که آیا فرد کاندید مناسبی برا دریافت هورمون جایگزین هست یا نه.

کاندید مناسب تزریق تستسترون کیست؟

نتیجه گیری: هر مردی که هم علایم فوق رو داره و هم مقدار تستوسترون ش از 300ng/dl کمتره، کاندید مناسبی برا دریافت هورمون جایگزین هست.

داستانِ یک مرد مبتلا به سردمزاجی جنسی

 “من خودم برا افزایش میل جنسی به پزشک اورولوژی مراجعه کردم. هیچ اختلال انزال یا نعوظ نداشتم. به غیر از معاینه، سونو شدم؛ یه کیست خیلی کوچیک در بیضه نشون داد که دکتر گفت “”اصلا مهم نیست و مانع از بچه دار شدن نمیشه؛ بهش فکر نکن.””  ِام.آر.آی از هیپوفیز مغزم انجام دادم که اونم هیچیم نبود.”

“فقط اعصابم خیلی بهم ریخته بود چون فشار کار از میل جنسیم کم کرده بود. همسرم به پزشک یادآوری کرد که شوهرم قرص فیناسترید مصرف می کنه برا ریزش سکه ای موهای چونه ش. پزشک گفتن اینم از قرصایی هست که می تونه میل جنسی رو کاهش بده.”

“همسرم از این وضعیت شاکی بود. پزشک ازم تست خون گرفت و گفت که “”سطح تستوسترون بدنت پایینه اما الان آمپول یا دارو تجویز نمی کنم. باید روانپزشک یا پزشک متخصص مغزواعصاب سر بزنی تا بهتر تشخیص بدن. مخصوصا اینکه ریزش سکه ای موهای چونت می تونه از استرس و اعصاب باشه.””

 مراجعه به مرکز سکس تراپی جایروس برای درمان سرد مزاجی ام

درمان سردمزاجی و کمبود تستوسترون من در مجموعه فوق تخصصی جایروس کلینیک

“دکترم یه سری توصیه های سکس درمانی به همسرم داشت. بنابراین، به یکی از متخصصین سکس تراپیست + رواندرمانگر در کلینیک جایروس کلینیک مراجعه کردم. طی چندین جلسه مشاوره و با یه سری برنامه ها، تا حدی تونستم میل جنسی مو برگردونم. برای مثال، فشار کارمو کمتر کردم و اضافه کاری رو از 6 روز در هفته به سه روز در هفته کم کردم………”

“توصیه می کنم شما هم سری به مجموعه فوق تخصصی جایروس بزنین. تعجب من از حضور تعداد قابل توجهی از شهرستانی ها در مجموعه جایروس بود. منشی می گفتش که از کار دکتر مصطفی امیری: متخصص سردرد و خانم دکترها طباطبایی (بهره گیری از دانش دکتر سمیعی در آلمان)، نیوشا محمدی و آقایون پزشکان راضی بودن برا همین باز مراجعه کردن.”

درمان های دارویی جایگزینی تستوسترون

*ارزونترین گزینه برای درمان بی میلی جنسی بعد از تشخیص پزشک تزریق تستوسترون هست. هر کی که بلده می تونه در عمق عضله تزریقش کنه. درمانگاه هم انجام میدن. اگه قصد بچه دار شدن یا ادامه رابطه جنسی رو دارین، هر دو هفته یه بار بزنین. اثر آمپول از یک تا حدود سه هفته موندگاری داره.

*می تونین ژل یا پچ (حاوی مواد تستوسترون) از داروخونه بخرین. به پوست جذب موضعی  و در جریان خونتون آزاد میشه.

*می تونین قرص های لثه ای خمیری بگذارین داخل دهان (بین لب بالا و لثه) بزاق دهان تجزیه شون می کنه و به جریان خون می رسن.

                                        با جایروس کلینیک لذت های زندگی جنسی با همسرتان را تجربه کنید!

لینک منبع 1

لینک منبع 2

پژوهشگر و گزارشگر: مریم اکبری زاده

زندگی سبز و شادمانه برای شما آرزومندیم،جایروس کلینیک.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «برای درمان بی میلی جنسی شوهرم چکار کنم؟»

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   در خصوص مصرف دارو در این زمینه بهتر است با روانپزشک (سکس تراپیست) مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *