خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم
خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

قرار دادن نوزادان در یک بستر نرم خطرناک است و ممکن است باعث مرگ آنها شود. نوزادان باید روی یک سطح مجزا و یا در یک گهواره نگهداری شوند.

نوزادان تازه متولد شده باید در اتاق پدر و مادر خود بخوابند، اما روی تختی جدا از تخت والدین قرار بگیرند. خواباندن نوزاد در تخت والدین خطرناک است. به علاوه والدین هرگز نباید نوزاد را تا یک سالگی به تنهایی یا با فرد دیگری بر روی مبل، کاناپه یا تشک بادی بخوابانند. این سطوح بسیار خطرناک هستند.

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) که مرگ بستر نیز نامیده می شود، یک مرگ ناگهانی و غیرقابل توضیح است که در بین نوزادان کمتر از یک سال رخ می دهد.

والدین معمولا با ورود نوزاد جدید به خانه دچار سردرگمی هایی می شوند، هدف این است با راهنمایی هایی ساده و روشن به این پدرها و مادرها کمک کرد.

محققان پیشنهاد می دهند برای مراقبت از نوزاد، بدون در نظر گرفتن تغذیه نوزاد و روش زایمان، بلافاصله پس از تولد حداقل به مدت یک ساعت نوزاد در آغوش مادر باشد و توسط مادر لمس شود.

گر چه سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) بین 1 ماهگی تا 4 ماهگی رخ می دهد، اما شواهد نشان داده اند که بستر نرم نوزاد این خطر را پس از 4 ماهگی نیز افزایش می دهد. بنابراین پس از تغذیه نوزاد، بلافاصله باید به گهواره یا تخت مخصوص خود منتقل شود.

در محل خواب نوزاد نباید بالش، ملحفه یا هر چیز اضافه دیگری وجود داشته باشد که ممکن است باعث بروز مشکل تنفسی کودک یا گرم شدن بیش از اندازه وی شود. اگر در حال شیر دادن به نوزاد هستید و فکر می کنید ممکن است در این حین خوابتان ببرید، بهتر است این کار را روی تخت انجام دهید و نه روی مبل یا کاناپه.

 

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی کودکان

 

جهت کسب نوبت ویزیت با ایشان در شعب تهران و کرج اینجا کلیک کنید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *