سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

جراحی میگرن چیست ؟

میگرن فراتر از سردرد

روش های متفاوتی برای درمان میگرن وجود دارد و اخرین راه حل جراحی است .

معمول ترین جرا حی های میگرن شامل جراحی عروق ,بستن مجرای اوال و ازاد سازی مکان ایجاد کننده درد  میباشد .در صورتی که درد میگرن در یک فرد به اندازه ای باشد که بر کل بدن وی تاثیر بگذارد ,روش جراحی را انتخاب خواهد نمود .

تحریک ستون فقرات میتواند گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که به چندین حمله سردرد در ماه مبتلا میباشند .انتخاب بهترین روش جراحی بسته بر شرایط فرد و با نظر پزشک صورت میگیرد .

جراحی عروق متداول ترین روش بدین منظور میباشد و زمانی که شاهرگ های گردن بزرگ شوند مورد استفاده قرار میگیرد .زمانی که این رگ ها ترمیم شوند ,بیمار درد کمتری را حس میکند و دیگر علائم میگرن مانند حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا هم کم میشوند .برش های ایجاد شده در طی پروسیچر در خط های رویش میباشند و به ندرت جای زخم و بخیه مشخص میشود .

انسداد مجرای اوال برای حالتی است که فرد به طور مادرزادی سوراخی در قلبش دارد که خود باعث ایجاد سردرد های میگرنی میشود .خطر این عمل بسیار بالا میباشد زیرا اسیب به بافت قلب باعث حمله قلبی و مرگ خواهد شد .

ازاد سازی مکان ایجاد کننده سردرد زمانی استفاده میشود که سردرد به دلیل تورم و یا اسیب به اعصاب ایجاد شده باشد .در این پروسیجر اعصاب تحت تاثیر جدا شده و پایاینه های سالم هم دوباره وصل میشود .

شبیه ساز ستون فقرات هم برای کسانی که چندین بار در ماه دچار حمله میشوند مناسب است .دستگاهی به نام شبیه ساز ستون فقرات در زیر پوست قرار میگیرد و ستون فقرات را میپوشاند   و سیگنالهای درد را قطع میکند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

2 نظرات
  1. مهدیار می گوید

    جای مقاله ای در مورد سردرد جنسی در سایتتون خالی است

    1. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی می گوید

      ممنون از نظرتان حتما اعمال خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: