تکنیک هایی برای کاهش استرس روزانه

تکنیک های کاهش استرس1

برای بسیاری از ما آرامش به معنای نشستن در مقابل تلویزیون در پایان یک روز پر تنش می باشد. اما این کار تا حد کمی اثرات مخرب استرس روزانه را کاهش می دهد. برای کاهش موثر استرس لازم است پاسخ طبیعی بدن را در مقابل آرامش فعال کنیم.

این امر با انجام فعالیت هایی مانند تنفس عمیق، تمدد اعصاب، ورزش ریتمیک و یوگا اتفاق می افتد. قرار دادن این فعالیت ها به زندگی می تواند به کاهش استرس روزانه و افزایش انرژی و بهبود خلق و خو کمک کند.

پاسخ ریلکسیشن: بازگرداندن سیستم عصبی به حالت تعادل

زمانی که استرس سیستم عصبی شما را تحت الشعاع قرار می دهد، بدن به شدت تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار می گیرد که بدن را برای مبارزه یا پرواز آماده می کند.

هیچ کس نمی تواند به طور کامل از استرس جلوگیری کند، اما می توانید با یادگیری چگونگی تولید آرامش می توانید به استراحت کامل برسید که نقطه مقابل اضطراب می باشد. پاسخ آرامش به اضطراب ها خاتمه داده و ذهن و بدن را به حالت تعادل می رساند.

زمانی که پاسخ آرامش فعال است:

  • ضربان قلب کاهش می یابد.
  • تنفس آرام تر و عمیق تر می شود.
  • افت فشار خون رخ می دهد.
  • بدن شروع به بهبود می کند.

علاوه بر تاثیرات آرام کننده، به علاوه پاسخ آرامش انرژی و تمرکز را افزایش می دهد، با بیماری مبارزه می کند، درد را کاهش می دهد، توانایی حل مشکل را افزایش می دهد و انگیزه و بهره و ری را تقویت می کند. بهتر از همه این است که هر کسی می تواند با تمرین منظم این مزایا را ارتقا بخشد. تکنیک های مختلف تمدد اعصاب می توانند به شما کمک کنند تا سیستم عصبی به حالت تعادل بازگردد. این آرامش تنها از طریق خواب حاصل نمی شود، بلکه یک فرایند ذهنی فعال است که بدن را آرام و متمرکز می کند.

یادگیری اصول اولیه تکنیک های تمدد اعصاب کار دشواری نیست، اما نیاز به تمرین دارد. بسیاری از متخصصین توصیه می کنند که  10 تا 20 دقیقه در روز را برای آرامش اعصاب خود اختصاص دهند. اگر می خواهید اضطراب خود را به میزان زیادی کاهش دهید، 30 دقیقه تا 1 ساعت را به این کار اختصاص دهید.

[divider]

نکاتی برای اینکه تکنیک های تمدد اعصاب را بخشی از زندگی خود کنید:

  • اگر ممکن است، زمانی را هر روز را به تمرین اختصاص دهید.
  • اگر ورزش می کنید، مزایای تمدد اعصاب را با سازگاری و تمرکز حواس بهبود بخشید.
  • از تمرین کردن زمانی که خواب آلود هستید، اجتناب کنید.
  • از انجام ندادن تمرینات ناراحت نشوید، این امر گاهی اجتناب ناپذیر است.

 

در ادامه:تکنیک های تمدد اعصاب


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *