تمرینات بهوشیاری در خانه، مفید یا مضر؟

ذهن آگاهی

یکی از راه های پرورش خودشناسی، تمرین بهوشیاری است. خودشناسی یعنی مشاهده. اما مشاهده ای بدون قضاوت و بدون جنگ. مشاهده ای که در آن بتوان به زمان حال نگاه کرد، اتفاقات زمان گذشته را معنا کرد و از تجربیات آن ها سود برد.

اما آیا تمرین بهوشیاری همیشه مفید است؟ و آیا می توان بدون مربی نیز این کار را انجام داد؟

در جواب این سوال باید گفت که بله، تمرین بهوشیاری در واقع در راستای پرورش خودشناسی است و خودشناسی اگر در جهت درست باشد به ما همواره کمک خواهد کرد.

اما در پاسخ به این سوال که بدون مربی و فرد متخصص می توان این کار را انجام داد یا خیر، باید گفت در بیشتر اوقات خیر!

زیرا وقتی که ما می خواهیم بهوشیاری را انجام دهیم اغلب اوقات نمی توانیم بدون قضاوت به تفکر در باب دلایل احساسات و عواطف خود بپردازیم و از سویی دیگر اگر بدون فرد متخصص اینکار را انجام دهیم ممکن است اوضاع روحی مان بدتر شود چون فقط خودخوری کرده ایم و نتوانسته ایم از شر تفکرات منفی مان خلاص شویم. گویی که بیشتر هوش و حواس ما به سمت روایت های منفی است و این موضوع هیچ کمکی در رابطه با خودشناسی ما نخواهد کرد.

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی ،نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *