بهداشت اتاق خواب جنسی با حضور فرزند در خانه

اتاق خواب والدین

 

 

با سلام..از آنجا که بسیاری از مراجعین من در کلینیک این روزها زوجین جوانی هستند که صاحب فرزند میباشند و اکثرا در منازل مسکونی کوچک زندگی میکنند و با حضور فرزند در منزل رابطه جنسی انها نسبت به سالهای نخست ازدواج از کیفیت و کمیت لازم برخوردار نیست، توجه شما را به چند نکته مهم و حائز اهمیت در این باره جلب مینمایم.

 

  • والدین لازم است با رفتارهای عاشقانه و بوسیدن و در آغوش گرفتن غیر تحریک کننده اما صمیمانه یکدیگر از همان ابتدا پیامهای مثبت درباره ارتباط عاطفی و جنسی مناسب با جنس مخالف به فرزندان خود بدهند.به هیچ عنوان آموزش به کودکان نباید بر مبنای اینکه رابطه جنسی پدیده ای کثیف وشرم آور و گناه آلود است باشد.

 

  • والدینی که در حضور کودکان پوشش نامناسب دارند و یا اقدام به صحبتها و یا رفتارهای جنسی تحریک امیز می نمایند منجر به پرورش بچه های به اصطلاح “شهوانی” میگردند و این بچه ها دچار آسیبهایی نظیر بلوغ زودرس در آینده خواهند شد.

 

  • دیدن صحنه سکس پدر و مادر میتواند برای بچه به منزله یک تهدید و احساس خطر و ناامنی باشد و ضمن اینکه این خاطرات در ذهن کودک می ماند، منجر به بروز اختلالات اضطرابی در ایشان میگردد.از این رو توصیه میگردد در حضور فرزند حتی در دوران نوزادی، والدین نباید اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایند و بهتر است اتاق خواب والدین از کودک از سنین 18-12 ماهگی جدا شود.

 

  • درب اتاق خواب شما بایستی در طی شب و خصوصا حین رابطه جنسی قفل باشد که احتمال ورود سرزده واتفاقی کودک گرفته شود و اضطراب حاصل از آن روی فرایند رابطه تان تاثیر منفی نگذارد.

اتاق خواب جنسی

 

 

  • وقتی اتاق خواب کودک از والدین جدا شد لازم است مساله حریم شخصی و احترام به درهای بسته را به کودک یاد داد که قبل از ورود به هر اتاقی که درب آن بسته است درزده و برای ورود منتظر اجازه بماند.

 

  • حواستان به سروصدای حاصل از اتاق خواب باشد، صدای تخت، صدای صحبتهای زن و شوهر و…همه و همه می تواند برای فرزندان کنجکاو شما ایجاد علامت سوال کند، میتوانید این مساله را مثلا با پخش موزیک ملایم در اتاق خواب خود یا کودکان پوشش دهید و یا اینکه درب اتاق خوابتان عایق صوتی داشته باشد و دورتادور آن جهت جذب صدا کاملا پوشیده شده باشد.

 

  • بعنوان یک اصل مهم در هفته لازم است حداقل چند ساعت زوج باهمدیگر خلوتی بدون حضور بچه ها داشته باشند و به این منظور می توانند از کمک نزدیکان و آشنایان معتمدشان استفاده کرده و بچه ها را از خانه بیرون بفرستند، داشتن این ساعات تنهایی به زوج نه تنها در بهبود رابطه جنسی بلکه در تحکیم رابطه عاطفی شان کمک شایانی می کند.

 

  • اگر منزل شما فقط و فقط یک اتاق خواب دارد ، این اتاق خواب باید برای زن و شوهر باشد و جای خواب بچه ها بایستی وسط هال یا پذیرایی باشد، بهیچ وجه اتاق خواب خود را بعد از تولد فرزندان بهم نزنید و اتاق خواب را در اختیار کودک قرار ندهید.

   و در آخر چنانچه در اجرای هر کدام از اصول فوق مشکل دارید و طرز مقابله با آن را نمی دانید توصیه می شود از یک سکس تراپیست کمک  بگیرید.

[divider]

نویسنده: دکتر بهاره صباغ ابریشمی

روانپزشک-سکس تراپیست

فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی زنجان

فارغ التحصیل رشته روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دارای رتبه چهار بورد تخصصی کشوری در رشته اعصاب و روان

برای کسب نوبت ویزیت با ایشان اینجا را کلیک کنید.

دکتر بهاره صباغ ابریشمی

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بهداشت اتاق خواب جنسی با حضور فرزند در خانه

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: