بهترین درمان اعتیاد به متامفتامین

بهترین درمان اعتیاد به متامفتامین 

meth%20addiction%20hammer - بهترین درمان اعتیاد به متامفتامین

متامفتامین و یا مِت، ماده مخدری است که میلیونها نفر در سراسر جهان به آن اعتیاد دارند.    

با توجه به تحقیقات اخیر، نزدیک 13 میلیون نفر، از سن 12 تا به بالا، در طول عمر خود یک بار این ماده را امتحان کرده اند و بیش از نیم میلیون نفر مصرف کننده روزانه هستند.

حقایق مربوط به درمان اعتیاد به مِت

شکی نیست که درمان این اعتیاد بسیار دشوار است. علایم ترک همچون افسردگی، عدم لذت، هوس شدید و افکار منفی و حتیخودکشی بسیار دردناک هستند. 93 درصد از این افراد دوباره به این اعتیاد روی می آورند. بهبودی اعتیاد در افراد بین 16 تا 20 درصد است. بدون درمان، افراد معتاد به مِت 5 تا 7 سال زندگی می کنند.

به دلیل هوس ثابت برای مصرف، درمان اعتیاد به مِت بسیار دشوار است. 

دوره بهبود بسیار آهسته است که مصرف کنندگان را خسته می کند. برای مصرف کنندگان میت،بیش از یک سال طول می کشد تا عملکردهای مختلف مغزی بازیابی شوند- همچون تمرکز و کنترل تکانه.

 مدل ماتریکس برای مصرف کنندگان مِت بسیار موثر است. زمانی که دوره ی درمان بستری شدن در کلنیک یا بیمارستان به اتمام رسید، مدل ماتریکس را می توان شروع کرد. این مدل به 16 هفته مشاوره سخت و قوی و حضور در گروههای پشتیبانی نیاز دارد. به فرد در خصوص اعتیاد، بازگشت دوباره به اعتیاد و نحوه تحت نظر گرفتن خود فرد در خصوص اعتیادش آموزش داده می شود. بیمار توسط یک تراپیست هدایت، آموزش و مربیگری می شود.

بیش از 20000 بیمار در کالیفرنیای جنوبی با استفاده از این ماتریکس، موفق به ترک اعتیاد به مِت شده اند.

درمان لازم برای معتادان به مِت

 به منظور درمان و بهبودی کامل، به ترکیبی از عناصر مختلف نیاز داریم :

  •  برنامه درمانی فردی شامل سابقه مصرف ماده مخدر، نوع ماده مخدر مصرفی، متدهای مصرف
  • استفاده از روشهای درمانی مختلف به خصوص آنها که بر نقایص شناختی تمرکز دارند
  • حمایت اجتماعی کافی
  • مراقبت روانپزشکی و پزشکی در صورت نیاز، به ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری دوقطبی

 

قابل توجه معتادین به مِت: درمان اعتیاد به مِت، به خصوص در مصرف طولانی مدت، بسیار سخت است. با این حال، می توان از این اعتیاد رهایی یافت. پس اگر تصمیم به ترک گرفته ایید، نا امید نشوید و به مراکز مخصوص این کار مراجعه کنید. شما می توانید!!!!!  

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بهترین درمان اعتیاد به متامفتامین

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: