بازتوانی شناختی کامپیوتری روشی برای ارتقا عملکرد ذهن

بازتوانی شناختی

 

بازتوانی شناختی فرآیندی است که در آن به فرد تمرین هایی داده می شود تا بتواند توانایی های از دست رفته خود و یا توانایی هایی که در او ضعیف شده است را تقویت کند.

نمونه هایی از بازتوانی شناختی را در جلسات فیزیوتراپی مشاهده کرده ایم اما این بار می خواهیم این بازتوانی را در مورد مغزمان انجام دهیم:

مغز انسان دارای خاصیتی به نام انعطاف پذیری عصبی ” یا ” نوروپلاستیسیتی است، این خاصیت برای مغز این امکان را فراهم می آورد که مغز نقاطی از خود را که داری نقص است ترمیم کند. این ترمیم با کمک تمرینات صورت می گیرد که این تمرینات منظم اگر در قالب شناختی و کامپیوتری باشد، مهارت های اساسی که نیاز به پرورش دارند، پرورش یافته و مغز توانمند تر خواهد شد.

 

 

 بازتوانی شناختی کامپیوتری (CRT)

 

در طول درمان بازتوانی شناختی کامپیوتری ( CRT)، مشاهدات بالینی و آزمون های شناختی به طور مکرر انجام می شود تا مقدار پیشرفت آزمودنی تعیین شود و تمارین با توجه به عملکرد مغز تعیین گردد.

 

درواقع با بازتوانی شناختی ارتباطات مغزی گسترش می یابد و این یعنی قوی تر شدن مغز !

 

این رویکرد درمانی توسط بسیاری از پژوهشکده ها و از جمله انجمن متخصصين اطفال در آمريكا (AAP)مورد آزمایش قرار گرفته و تغییرات معنی داری در نیمکره های مغزی کودکان ADHD که از CRT استفاده کرده اند نسبت به کسانی که مورد درمان قرار نگرفته بودند مشاهده شده است.

 

کلینیک آلومینا، ارائه دهنده خدمات بازتوانی شناختی برای ارتقا عملکرد حافظه، یادگیری و تمرکز

 

 

[divider]

 

فاطمه امیری   فاطمه امیری –  روانشناس بالینی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «بازتوانی شناختی کامپیوتری روشی برای ارتقا عملکرد ذهن»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *