بازتوانی شناختی کامپیوتری روشی برای ارتقا عملکرد ذهن

بازتوانی شناختی

 

محتوای صفحه (قابل کلیک)

بازتوانی شناختی فرآیندی است که در آن به فرد تمرین هایی داده می شود تا بتواند توانایی های از دست رفته خود و یا توانایی هایی که در او ضعیف شده است را تقویت کند.

نمونه هایی از بازتوانی شناختی را در جلسات فیزیوتراپی مشاهده کرده ایم اما این بار می خواهیم این بازتوانی را در مورد مغزمان انجام دهیم:

مغز انسان دارای خاصیتی به نام انعطاف پذیری عصبی ” یا ” نوروپلاستیسیتی است، این خاصیت برای مغز این امکان را فراهم می آورد که مغز نقاطی از خود را که داری نقص است ترمیم کند. این ترمیم با کمک تمرینات صورت می گیرد که این تمرینات منظم اگر در قالب شناختی و کامپیوتری باشد، مهارت های اساسی که نیاز به پرورش دارند، پرورش یافته و مغز توانمند تر خواهد شد.

 

 

 بازتوانی شناختی کامپیوتری (CRT)

 

در طول درمان بازتوانی شناختی کامپیوتری ( CRT)، مشاهدات بالینی و آزمون های شناختی به طور مکرر انجام می شود تا مقدار پیشرفت آزمودنی تعیین شود و تمارین با توجه به عملکرد مغز تعیین گردد.

 

درواقع با بازتوانی شناختی ارتباطات مغزی گسترش می یابد و این یعنی قوی تر شدن مغز !

 

این رویکرد درمانی توسط بسیاری از پژوهشکده ها و از جمله انجمن متخصصين اطفال در آمريكا (AAP)مورد آزمایش قرار گرفته و تغییرات معنی داری در نیمکره های مغزی کودکان ADHD که از CRT استفاده کرده اند نسبت به کسانی که مورد درمان قرار نگرفته بودند مشاهده شده است.

 

کلینیک آلومینا، ارائه دهنده خدمات بازتوانی شناختی برای ارتقا عملکرد حافظه، یادگیری و تمرکز

 

 

[divider]

 

فاطمه امیری   فاطمه امیری –  روانشناس بالینی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بازتوانی شناختی کامپیوتری روشی برای ارتقا عملکرد ذهن

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: