آیا من فرد نرمالی هستم ؟

بیماری های روحی

در بسیاری از موارد زمانی که فردی به روان شناس مراجعه میکند پس از شرح حال خود ,از او میپرسد ایا من نرمال هستم ؟به نظر میرسد که دغدغه  بساری از این مراجعین بیشتر قرار گیری در گروه افراد نرمال است تا درمان مشکلاتشان .مشاوران در چنین مواردی چگونه میتوانند پاسخ مناسبی بدهند؟ایا راهی منطقی برای سنجش نرمال بودن فرد وجود دارد ؟

ما مطالب بسیاری را در خصوص سلامت ذهن خوانده ایم ولی باز هم در هنگام پاسخ گویی به این پرسش سردرگم میشویم .

مشاوران میتوانند به این سوال پاسخ گویند ولی به نظر انها ابتدا باید سوالاتی مهم تر را پاسخ گفت .

تعدادی از ما نگران هستیم که دیگران ما  را متهم به مشکلات روحی نمایند و ما را طرد کنند و عده ای دیگر هم فکر میکنند که به دلیل عدم تطابق شرایط و عقاید فرهنگی با شخصیت انها ,غیر نرمال میباشند .گاهی اوقات ما میخواهیم غیر نرمال باشیم تا شاید متفاوت و خاص به نظر بیاییم .حتی تعدادی از ما نرمال بودن را سطح پایین و خسته کننده میپنداریم .

زمانی که شما به روان شناس مراجعه میکنید ,وی ابتدا به شما اموزش میدهید تا خودتان باشید و به علت ترس از قضاوت دیگران ویژگی های خود را مخفی نکنید.

در حقیقت مقیاس هایی بر ای تعیین میزان نرمالی فرد وجود دارد ولی باز هم ممکن است افراد عقایدی داشته باشند که به نظر دیگران غیر نرمال و عجیب بیایند بنابراین هر کس از دریچه نگاه خود به دنیا مینگرد و بهتر است که در این خصوص حساسیت نداشته باشید و خود را همان طور که هستیذ بپذیرید

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *