سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ایا منیزیم میتواند سردرد را درمان نماید ؟

منیزیم

سردرد های میگرنی یکی از شایع ترین بیماری هایی  است که بیماران برای رفع ان به دنبال روش های درمانی هستند .

بر اساس دانشکده تحقیقات پزشکی البرت اینشتین ,حدود 18 درصد از زنان و 6 درصد از مردان مبتلا به میگرن میباشند و حدود نیمی از انها عملکرد ضعیفی در مدرسه و یا در محیط کار خود دارند که به دلیل حملات میگرنی است .

حتی کنترل میگرن با دارو های مخصوص نیز دشوار میباشد و به همین دلیل است که مردم به دنبال روش های جایگزین مانند مصرف منیزیم میباشند .

دلایل میگرن 

هنوز دانشمندان نتوانسته اند دلیل اصلی حملات میگرنی را تشخیص دهند .اختلال جابجایی یون کلسیم ,فقر منیزیم ,سطوح بالای اکسید نیتروژن و عدم تعادل منتقل کننده های عصبی به عنوان عوامل بالقوه در ایجاد میگرن شناخته میشوند .

بر اساس یک تحقیق در خصوص عصب شناسی در سال 2011 ,انقباض  برگشت پذیرعروق خونی یکی از دلایل حملات میگرنی میباشند .در تعدادی از این موارد منیزیم میتواند موثر باشد .

منیزیم 

منیزیم یک جزی فلزی میباشد که توسط متخصصان تغذیه یک ماده معدنی بزرگ شناخته میشود و بدین معنی است که باید ان را در مقادیر میلی گرم  مصرف نمود .گیاهان سبز دارای مقادیر بالای کلروفیل میباشند و این کلروفیل حاوی منیزیم است .

منیزیم در بسیاری از انفعالات شیمیایی سلول ها مشارکت دارد و به ارام سازی ماهیچه کمک میکند مانند ماهیچه های دیواره ی رگ های خونی و در تنظیم  فعالیت های الکتریکی رگهای خونی نیز موثر است .

معمولا افرادی که به سردردهای عروقی مبتلا میباشند سطح منیزیم پایینی دارند . بر اساس مطالعه ای در سال 2012 مشخص شد که سولفات منیزیم میتواند درد های میگرنی را ارام سازد و مصرف روزانه ی 600 میلیگرم از منیزیم تعداد دفعات حملات میگرنی را به میزان 40 درصد کاهش میدهد .

هشدار ها و ملاحظات 

میزان مصرف روزانه منیزیم میتواند از 30 تا 420 میلی گرم متفاوت باشد که این تفاوت بر اساس سن و جنسیت و یا باردارای ایجاد میشود .

منیزیم میتواند در جذب تعدادی از انتی بیوتیک ها و ارام ساز های ماهیچه ای و مسدود کننده های کانال های کلسیمی و دارو های تقویت کننده استخوان دخالت نماید .

افرادی که مبتلا به بیماری های کلیوی میباشند باید پیش از مصرف منیزیم با پزشک مشورت نمایند .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد

مرکز تحقیقات کلینیک پوست ,لیزر و تناسب اندام الومینا 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: