ایا اختلال اضطراب ارثی است ؟

اضطراب 2

ایا تا به حال با خود فکر کریده اید که ژن های شما میتوانند در ایجاد استرس درونی تان موثر باشند ؟البته نقش عوامل محیطی هم کم رنگ نیست ولی ژن های شما میتوانند حالتهای اضطرابی را برایتان بوجود بیاورند .

  • شاید شما اختلالات ژنتیکی را از والدین ویا اشنایان نزدیک خود به ارث برده باشید .
  • اختلالات اضطرابی میتوانند توسط رخداد ها و تجارب نامطلوب زندگی ایجاد شوند .

شاید تا به حال مشاهده کردید که افرادی در خانواده شما حالتهای اضطرابی مشابه شما را دارند .

تعدادی از ویژگی های ژنتیکی مانند رنگ پوست و چشم از والدینتان به شما ارث میرسند ولی ایا میتوان اضطراب را نیز جزی موارد ژنتیکی دانست ؟

ابتدا بهتر است بدانید که اختلالات اضطرابی خود مجموعه ای بزرگ از  حالتها را شامل میشوند مانند حمله ترس ,اختلال شخصیتی وسواس اجباری ,ترس اجتماعی ,اختلالات اضطرابی پس از سانحه و کلی .

بنا بر تحقیقات انجام شده ,دانشمندان دریافتند که ژن های ویژه ای میتوانند مسئول انتقال اختلال وسواس اجباری باشند ولی برای دیگر موارد هنوز اطلاعات کافی نداریم .

[divider]

ارتباط بین اضطراب و ژنتیک

برای بسیاری از افراد لیستی از ژن های پیچیده باعث میشوند تا فرد در شرایط نامطلوب قرار بگیرد و دچار اضطراب شود ولی احتمال انکه این ژن ها را به ارث ببرد به مراتب کمتر است

حتی ممکن است که ژن های اضطرابی شما و اقوامتان با هم متفاوت باشند .

افراد مختلفی ممکن است در معرض استرس قرار گیرند ولی حدود 30 تا 40 درصد از این حالتها به فاکتور های ژنتیکی مرتبط است .

دانشمندان سعی میکنند تا با بررسی اختلالات اضطرابی والدین و مقایسه ان با حالتهای فرزندان ارتباط میان استرس و ژنتیک را دریابند .

انها در یافتند که در صورتی که دوقلوی یک فرد و یا خویشاوندان درجه یک او مبتلا به حملات ترس باشند ,ان فرد هم با احتمال بالایی به این بیماری دچار میشود .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *