انتقال شیوه ی زندگی نادرست از طریق DNA

dna

تحقیقات جدید برای اولین بار نشان داده اند که شیوه ی غلط زندگی ما، مسائل استرس زای محیطی و حاطرات ناگوار از طریق DNA قابل انتقال به آیندگان هستند و به طور بالقوه فرزندانمان را بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند مشکلات روحی و چاقی می کنند.

دانشمندان تقریبا می دانستند که وقایع ناگوار خاص، مانند قحطی، می تواند تاثیر خود را روی آیندگان بگذارد. اما این اولین باری است که قادر شده اند با استفاده از یک مکانیزم این مسئله را مشاهده کنند. علاوه بر این دریافتند که برخلاف باورهای گذشته، ویژگی های ژنتیکی ما به طور کامل برای فرزندانمان پاک نمی شود.

DNA ما به طور مداوم تحت تاثیر محیط در حال تغییر است. اساسا تغییرات اپی ژنتیک تغییراتی هستند که بر روی ژن های فعال یا غیرفعال در DNA در طول زندگی تاثیر می گذارند و به این معناست که تاثیر عمیقی بر سلامت دارند. اما قبل از این دانشمندان تصور می کردند که تمام این تغییرات اپی ژنتیک – که تحت تاثیر مواردی مانند رژیم های غذایی و میزان استرس ما هستند – از طریق اسپرم و سلول های تخمک قابل انتقال نیستند و هر نسلی با یک وضعیت جدید آغاز می شود.

محققان معتقدند قبل از اینکه اطلاعات بیشتری به تخمک تازه بارور شده افزوده شود، اطلاعات در هر نسل نیاز به تنظیم مجدد دارند، درست مانند پاک کردن دیسک کامپیوتر قبل از اضافه کردن داده های جدید. اکنون دانشمندان قادر هستند برای اولین بار فرایند پاک کردن اپی ژنتیک را در انسان توصیف کنند – فرایندی که بین هفته های دوم و نهم رشد جنین اتفاق می افتد – و دریافته اند که تمام این تغییرات محیطی به طور کامل پاک نمی شوند. تحقیقات آنها نشان داد که در حقیقت حدود 5 درصد از DNA ما در مقابل برنامه ریزی مجدد مقاوم می باشد و می تواند اشتباهات و مشکلات را به نسل بعدی انتقال دهد.

این ژن های مقاوم به ویژه در سلول های مغز فعال هستند و، طبق تحقیقات انجام شده، با شرایطی مانند اسکیزوفرنی، چاقی و اختلالات متابولیک در ارتباط هستند.

ژنتیک

بررسی های ما نمونه های بالقوه ای از گونه هایی را نشان می دهند که در آنها اطلاعات اپی ژنتیک نه تنها به نسل بعدی، بلکه به نسل های بعدی نیز منتقل می شوند. می دانیم که برخی از این موارد در گونه های موش ها نیز اتفاق می افتد که این امر فرصت بررسی با جزئیات را در اختیار محققان قرار می دهد.

محققان به این نتیجه رسیدند که داشتن ژن خوب برای تولد کودک سالم کافی نیست، بلکه حفظ DNA سالم نیز جزو ضروریات است. مطمئنا هنوز موارد زیادی در مورد آنچه می توانیم یا نمی توانیم به نسل های بعدی انتقال دهیم وجود دارد و تیم تحقیقاتی نیز در حال بررسی این مسئله می باشد که آیا تغییرات محیطی DNA هم قابل انتقال به نسل های بعدی هستند. آیا این فقط ما هستیم که در مورد مشکل ایجاد شده برای فرزندمان گناهکاریم یا نسل های قبل ما هم چنین مسئولیتی را دارند؟

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *