از خود گذشتگی در رابطه، صحیح یا غلط؟

از خود گذشتگی و بخشش صفت قابل ستایشی است اما اگر افراطی استفاده شود، باعث صدمه زدن به رابطه خواهد شد. از خود گذشتگی یکی از نشانه های رشد شخصیتی افراد است و هر کسی قادر به این کار نمی باشد اما وقتی پای افراط به میان می آید، سخن فرق خواهد کرد.

ازخود گذشتگی کار بسیار حساسی است، مواظب باشید که در حین توجه کردن به خواسته های همسرتان، به خواسته های خود نیز توجه کنید. نه آن قدر که فقط صدای خود را بشنوید و نه آن قدر که فقط صدای او رابشنوید. به یاد داشته باشید که قرار نیست مسایل و تصمیم گیری هایتان برنده و بازنده داشته باشد، بلکه راز نوع دوستی صحیح، ” رضایت هردو طرف”  است.

 

از خود گذشتگی در رابطه

 

برای اینکه بتوانید صدای خواسته هایتان را به گوش طرف مقابل برسانید، نیاز است که ابتدا خودتان آن ها را بشنوید! علایق، سلایق،مشکلات و ترسهایتان را با صدای بلند اعلام کنید تا اول خودتان بشنوید و سپس او. این کار نباید باعث شود که خواسته های طرف مقابلتان را نشنوید، بلکه به این معناست که از بلندگوهای درونی تان صدایی بلند شود که گوش کسی را کر نکند!!

اگر شما نظرتان را اعلام نکنید، باعث نخواهد شد که یک تفریح و یا تصمیم عالی به نفع همسرتان داشته باشید و به شما هم خوش بگذرد، بلکه در درازمدت باعث خواهد شد که احساسات منفی شما روی هم جمع شود و باعث رنجش و کینه شود. نظرات تان را به گوش همسرتان برسانید و سعی کنید که ” با هم” یک تصمیم خلاقانه بگیرید. برنامه هایتان را پس و پیش کنید تا به نقطه ایده آل برسید!!

فراموش نکنید که برای گفتن نظراتتان، داشتن لحن مناسب بسیار مهم است، نگذارید احساس کند که به شما زور می گوید که خود این مسئله موجب رنجش های بیشتر خواهد شد.

 

 

[divider]

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «از خود گذشتگی در رابطه، صحیح یا غلط؟»

 1. با سلام
  من یک زنه 31 ساله هستم با 3 فرزند.همسرم ازدواج مجدد کرده و زن دوم دارد.بدونه اینکه من رضایت داشته باشم و میخواهد که من راضی باشم و ازدواج مجدد او را قبول کنم و با او زندگی کنم.حدود 2 سال تنهایی کشیدم و شوهرم با همسر دومش زندگی میکرد و بعضی مواقع هم به ما سر میزد.حالا مشکل من این است که پسر بزرگم سن بلوغش نزدیک است و من چون شاغل هم هستم نمیتوانم از نظر تربیتی به او کمک کنم.و شوهرم بعد از خیانت و ازدواج و مشکلات کامل زندگیمان میخواهد برگردد و در این سن همراه پسرم باشد.از من 2 راه خواسته که یا از خودم بگذرم به خاطر خودش بچه ها و زن دومش.راه دوم این که جدا شوم.الان در دو راهی مانده ام و با خود بدجور درگیرم.چه باید انجام بدهم و چه درست است این را نمیدانم.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   شما می توانید برای جناب دکتر شیبانی یا خانم دکتر اعلایی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *