سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

Related image

ژنها اساس ساختمان وراثت هستند. آنها ازپدرو مادربه فرزندان منتقل می شوند. آنها حاوی DNA هستند که پروتئین را می سازد. بیشترکارهای سلولی را پروتئینها انجام می دهند. آنها مولکولها را ازجایی به جای دیگرمنتقل می کنند، ساختارها را بوجود می آورند، سموم را تجزیه می کنند و کارهای بسیاردیگری انجام می دهند.

اختلال ژنتیکی مغزبا تغییر یا جهش دریک ژن بوجود می آید. تغییر ژن شکل متفاوتی ازژن است اما جهش ژن ایجاد یک تغییردرژن می باشد. اختلالات ژنتیکی مغز برروی گسترش و عملکرد مغز تأثیرمی گذارد.

بعضی از اختلالات ژنتیکی مغزبه علت جهش اتفاقی  و یا ناشی ازمواجهه با عوامل محیط زیستی مانند دود سیگاراست. اختلالات دیگرارثی شامل یک یا گروهی ازژنها است که ازطریق خانواده به فرد بیمارمنتقل می شوند. این اختلالات همچنین ممکن است به علت ترکیبی از دو عامل ژنتیک و عوامل خارجی اتفاق بیفتد.

برخی ازاختلالات ژنتیک مغزی شامل موارد زیرمی باشد:

 • لوکودیستروفیا
 • فنیل
 • بیماری تای ساکس
 • بیماری ویلسون

بسیای ازافراد مبتلا به اختلالات مغزی قادرنیستند به میزان کافی پروتئین های خاصی را که کاررشد و عملکرد مغز را برعهده دارند،  تولید کنند. این اختلالات مغز می تواند عامل بروز مشکلات جدی شود که برروی سیستم عصبی تأثیرگذارهستند.

گردآورنده: مینو شفیعی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

برای تماس و تعیین نوبت کلینیک خواب اینجا کلیک کنید:  تماس با ما

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

5 نظرات
 1. شریف محمدی می گوید

  باسلام.دوهفته پیش مادراینجانب دچارسکته مغزی شده ودچاراختلال تکلم وفلج سمت راست بدن شد وچون نیم ساعت قبل ازاینکه مامتوجه سکته اوشویم خوابیده بودمیتوانم بگویم بسیارسریع متوجه شدیم واورافورابه بیمارستان امام حسین منتقل کردیم که کمترازیک ساعت طول کشید.اینجانب بامطالعه درباره سکته مغزی دراینترنت متوجه شدم اگردرکمترازسه ساعت به بیمارآمپول ضدانعقاد تزریق شود اوبسیار سریع‌تر بهبودمیابدوعوارض پس ازسکته نخواهدداشت.اثریک تزریق درنزدیک چشم اوقابل مشاهده است آیااین معنی داروی خاصی رامیدهد?من نمیدانم چنین دارویی به مادرم تزریق شده یانه امامیتوانم بگویم فلج کامل پای او فردای پس ازسکته شروع به بهبودی کرده ومادرم میتوانست پای خودراتکان شدیددهد وهرروزبهترمیشودامادست اوپس ازدوهفته وهفت جلسه فیزیوتراپی زیادی نداشته ومن نگران دست اوهستم.ازشماخواهش میکنم به من جواب دهیدکه آیا این مسئله که دست اوپس ازدوهفته بهبودی نداشته طبیعی است یانه وآیادست اوبهبودمیابد?همچنین بایداضافه کنم که مادرم سابقه یک سکته بسیارخفیف داشته است که دچاراختلال تکلم شده بودوپس ازدوهفته کاملامثل قبل شده بود.

  1. مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی می گوید

   سلام
   بله کاملا طبیعی است و سرعت بهبودی بسته به محل اسیب و وسعت آن دارد و بدون بررسی مدارک پزشکی جواب قطعی نمی توان داد.

 2. شریف محمدی می گوید

  باتشکرازجواب شماتزریقی که درنزدیک چشم اوشده چه نوع تزریقی میتواندباشد ؟آیااین اثر تزریق همان داروی ضدانعقادخون درزمان طلایی نجات است؟
  این لینک عکسی است که من ازبرگه ای که به ماداده اندانداختم خواهش میکنم به من بگویید وضع مادرم چطوراست ?

  http://8pic.ir/viewer.php?file=q4q4u63dkcog7hohi1dx.jpg

 3. مصطفی می گوید

  سلام خسه نباشیدمادر من خیلی وقته که با خودش حرف میزد زودعصبی میشد..تازگیا هم نمیتونه خوب حرف بزنه عضله صورتش وبدنش میپره بردیم marبعد متوجه شدیم که ماده سفیدی مغز درقسمت centrum semivaleراست وچپ رویت شده واین بیماری در خانواده مادرم ارثیه همه خانوادشون دای.خاله.مادر.برادر.خواهر مادرم دچار این بیماری شدن من میخوام بدونم که این چه بیماریه ایا درمان میشه ومن از کجا بدونم که منم منتقل شده یان اگه شد درمانش چیه

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز می گوید

   تشخیص دقیق بیماری چه بوده است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: