اختلالات ژنتیکی مغز

Related image

ژنها اساس ساختمان وراثت هستند. آنها ازپدرو مادربه فرزندان منتقل می شوند. آنها حاوی DNA هستند که پروتئین را می سازد. بیشترکارهای سلولی را پروتئینها انجام می دهند. آنها مولکولها را ازجایی به جای دیگرمنتقل می کنند، ساختارها را بوجود می آورند، سموم را تجزیه می کنند و کارهای بسیاردیگری انجام می دهند.

اختلال ژنتیکی مغزبا تغییر یا جهش دریک ژن بوجود می آید. تغییر ژن شکل متفاوتی ازژن است اما جهش ژن ایجاد یک تغییردرژن می باشد. اختلالات ژنتیکی مغز برروی گسترش و عملکرد مغز تأثیرمی گذارد.

بعضی از اختلالات ژنتیکی مغزبه علت جهش اتفاقی  و یا ناشی ازمواجهه با عوامل محیط زیستی مانند دود سیگاراست. اختلالات دیگرارثی شامل یک یا گروهی ازژنها است که ازطریق خانواده به فرد بیمارمنتقل می شوند. این اختلالات همچنین ممکن است به علت ترکیبی از دو عامل ژنتیک و عوامل خارجی اتفاق بیفتد.

برخی ازاختلالات ژنتیک مغزی شامل موارد زیرمی باشد:

 • لوکودیستروفیا
 • فنیل
 • بیماری تای ساکس
 • بیماری ویلسون

بسیای ازافراد مبتلا به اختلالات مغزی قادرنیستند به میزان کافی پروتئین های خاصی را که کاررشد و عملکرد مغز را برعهده دارند،  تولید کنند. این اختلالات مغز می تواند عامل بروز مشکلات جدی شود که برروی سیستم عصبی تأثیرگذارهستند.

گردآورنده: مینو شفیعی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

برای تماس و تعیین نوبت کلینیک خواب اینجا کلیک کنید:  تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

5 دیدگاه دربارهٔ «اختلالات ژنتیکی مغز»

 1. سلام خسه نباشیدمادر من خیلی وقته که با خودش حرف میزد زودعصبی میشد..تازگیا هم نمیتونه خوب حرف بزنه عضله صورتش وبدنش میپره بردیم marبعد متوجه شدیم که ماده سفیدی مغز درقسمت centrum semivaleراست وچپ رویت شده واین بیماری در خانواده مادرم ارثیه همه خانوادشون دای.خاله.مادر.برادر.خواهر مادرم دچار این بیماری شدن من میخوام بدونم که این چه بیماریه ایا درمان میشه ومن از کجا بدونم که منم منتقل شده یان اگه شد درمانش چیه

 2. باتشکرازجواب شماتزریقی که درنزدیک چشم اوشده چه نوع تزریقی میتواندباشد ؟آیااین اثر تزریق همان داروی ضدانعقادخون درزمان طلایی نجات است؟
  این لینک عکسی است که من ازبرگه ای که به ماداده اندانداختم خواهش میکنم به من بگویید وضع مادرم چطوراست ?

  http://8pic.ir/viewer.php?file=q4q4u63dkcog7hohi1dx.jpg

 3. باسلام.دوهفته پیش مادراینجانب دچارسکته مغزی شده ودچاراختلال تکلم وفلج سمت راست بدن شد وچون نیم ساعت قبل ازاینکه مامتوجه سکته اوشویم خوابیده بودمیتوانم بگویم بسیارسریع متوجه شدیم واورافورابه بیمارستان امام حسین منتقل کردیم که کمترازیک ساعت طول کشید.اینجانب بامطالعه درباره سکته مغزی دراینترنت متوجه شدم اگردرکمترازسه ساعت به بیمارآمپول ضدانعقاد تزریق شود اوبسیار سریع‌تر بهبودمیابدوعوارض پس ازسکته نخواهدداشت.اثریک تزریق درنزدیک چشم اوقابل مشاهده است آیااین معنی داروی خاصی رامیدهد?من نمیدانم چنین دارویی به مادرم تزریق شده یانه امامیتوانم بگویم فلج کامل پای او فردای پس ازسکته شروع به بهبودی کرده ومادرم میتوانست پای خودراتکان شدیددهد وهرروزبهترمیشودامادست اوپس ازدوهفته وهفت جلسه فیزیوتراپی زیادی نداشته ومن نگران دست اوهستم.ازشماخواهش میکنم به من جواب دهیدکه آیا این مسئله که دست اوپس ازدوهفته بهبودی نداشته طبیعی است یانه وآیادست اوبهبودمیابد?همچنین بایداضافه کنم که مادرم سابقه یک سکته بسیارخفیف داشته است که دچاراختلال تکلم شده بودوپس ازدوهفته کاملامثل قبل شده بود.

  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

   سلام
   بله کاملا طبیعی است و سرعت بهبودی بسته به محل اسیب و وسعت آن دارد و بدون بررسی مدارک پزشکی جواب قطعی نمی توان داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *