آيا درباره اختلال درد چيزي ميدانيد؟

pain disorder

 

[checklist][/checklist] آيا درباره اختلال درد چيزي ميدانيد؟

اختلال درد يكي از اختلالات شبه جسمي محسوب ميگردد. اصطلاح “شبه جسمي” بدان معناست كه علائم بصورت فيزيكي هستند اما بطور كلي بعنوان اثر يك مشكل عمومي پزشكي يا تاثير مستقيم مصرف مواد در نظر گرفته نميشود.

ساير اسامي اين اختلال شامل “اختلال درد روانزاد” و “اختلال درد شبه جسمي” ميباشد. گاهي اوقات اختلال درد بعنوان يك مشكل جسماني در نظر گرفته ميشود اما اين دسته بندي صحيح نميباشد و به راحتي با اختلال جسماني اشتباه گرفته ميشود. اختلال درد يك اختلال روانشناختي محسوب ميگردد.

 

pain disorder1

 

مشخصه اصلي اختلال درد، وجود ناراحتي‌هاي متعدد جسماني است. اين مشكلات فرد را ملزم به استفاده از مراقبت هاي پزشکي مينمايد. اختلال درد به دو نوع حاد و مزمن تقسيم ميگردد. معمولا اين اختلال، نواحي مختلف نظير کمر، سر، لگن يا ساير نواحي را در برميگيرد. شروع اين اختلال مي‌تواند در هر سني باشد ولي در سن 30 الي 40 سالگي شيوع آن بيشتر است و در زنان شايع تر از مردان ميباشد. عوامل روانشناختي در بروز، وخامت و شدت يا دوام اختلال درد نقش اساسي ايفا مي‌کند. امکان بروز درد در هر ناحيه از بدن وجود دارد و شدت درد در حدي است که توجه باليني را ايجاب مي‌کند و منجربه بوجود آمدن تداخلات در قلمرو اجتماعي، كاري، شخصي و زمينه هاي ديگر ميگردد. در اين زمينه، عوامل روانشناختي ممکن است نقش اصلي را ايفا کنند، اما گاها عوامل پزشكي نيز در اختلال درد موثرند که در اين صورت نياز به تشخيص درد ناشي از عوامل روانشناختي و مشكلات عمومي پزشكي مي‌شود. يكي ديگر از مشخصه هاي مهم ديگر اختلال درد، عدم توانايي كنترل درد توسط فرد مبتلاست.

رايج ترين نوع درمان در زمينه اختلال درد، روان درماني است.

چنانچه تصور ميكنيد از اين اختلال رنج ميبريد، همين امروز با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا تماس حاصل نماييد. جهت برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا می توانید از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده نماييد.

 

گردآوري و ترجمه: مينو زرفش

منبع: http://www.minddisorders.com

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فرنوش

ممنون از مطالب فوق العاهد مفيدتون ، ميشه راجع به اين موضوع بيشتر توضيح بدين؟ من حس ميكنم به اين مشكل دچارم

سلام
برای تشخیص قطعی بهتر است برای جناب دکتر ایمانی در کلینیک شریعتی مراجعه فرمائید.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x