اختلالات روحی رایج در زنان!

اختلالات روحی رایج در زنان!

افسردگی

اختلالات روحی _ روانی، تاثیرات متفاوتی روی مردان و زنان می گذارند. برخی از اختلالات نظیر افسردگی و اضطراب در میان بانوان رایج ترند. هم چنین انواع خاصی از افسردگی وجود دارد که مختص زنان است. این گونه افسردگی ها ممکن است بر اثر تغییرات هورمونی به وجود آیند. افسردگی پرناتال، اختلال افسردگی قبل از قاعدگی، افسردگی مربوط به پری مونوپوز از این دسته به شمار می روند.

زنان و مردان می توانند علایم افسردگی را یک میزان تجربه کنند این علایم شامل:

غم و اندوه مداوم و احساس ناامیدی
سوء استفاده از الکل یا مواد مخدر
تغییرات چشم گیردر غذا خوردن و خوابیدن
کاهش اشتها و وزن
کاهش انرژی یا خستگی
ترس یا اظطراب بیش از حد
دیدن و یا شنیدن چیزهایی که وجود ندارد.
درد
سردرد
نوسانات خلقی
مشکلات گوارشی
تحریک پذیری
خروج اجتماعی
افکار خود کشی

غم و اندوه، یک واکنش طبیعی به زمان های دشوار و شرایط سخت در زندگی است. اما غم با گذشت زمان کم می شود. در افسردگی شرایط متفاوت است. افسردگی یک بیماری پزشکی است که می تواند نشانه هایی شدید ایجاد کند که بر احساسات، انجام فعالیت های روزانه مانند خوردن، خواب و یا کار تاثیر بگذارد.

افسردگی یک وضعیت پزشکی واقعی است!

افسردگی یک اختلال روان شناختی معمول اما جدی است. اگرچه علل افسردگی هنوز در حال بررسی است اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که افسردگی به وسیله ترکیبی از عوامل ژنتیکی بیولوژیک، محیطی و روانی انجام می شود. اکثر افراد مبتلا به افسردگی نیاز به درمان دارند تا احساس خوبی داشته باشند.

افسردگی می تواند به معنای واقعی کلمه آسیب زننده باشد!

غم و اندوه تنها بخش کوچک از افسردگی است. در واقع برخی از افرد مبتلا به افسردگی تنها احساس غم و اندوه نمی کنند و ممکن است علایم فیزیکی زیادی مانند درد، سردرد،گرفتگی های شکمی و مشکلات گوارشی را تجربه کنند، دائما احساس خستگی کنند به هنگام بیدار شدن از خواب و راه رفتن دچار مشکل شوند.
انواع خاصی از افسردگی فقط منحصر به بانوان می باشد.افسردگی در دوران بارداری،افسردگی پس از زایمان،دوره ی پریئوموز و چرخه ی قاعدگی با تغییرات هورمونی چشم گیر همراه است.

اختلال افسردگی قبل از قاعدگی (PMDD)

افسردگی

اکثر افراد با اصطلاح (PMs) یا سندروم پیش از قاعدگی آشنا هستند. تغییرات مودی و تحریک پذیری درهفته های قبل از قاعدگی کاملا معمول است و علائم معمولا خفیف است. اما یک نوع شدید تر از (pms) وجود دارد که اختلال قبل از قاعدگی (PMDD) نامیده می شود. PMDD  یک بیماری جدی است که علایم ناتوان کننده مانند تحریک پذیری، خشم، خلق و خوی افسرده، غم و اندوه، افکار خودکشی، تغییرات اشتها، نفخ، حساسیت پستان و درد مفاصلی یا عضلانی را نشان می دهد.

افسردگی پرناتال

بارداری آسان نیست. زنان باردار عموما با بیماری صبح، افزایش وزن و نوسانات خلقی مواجه هستند. مراقبت از نوزاد نیز چالش برانگیز است. بسیاری از مادران، بیبی بلوز را تجربه می کنند.
این اصطلاح برای توصیف احساس نگرانی، ناراحتی، نوسانات خلق و خوی و خستگی به کار می رود. این احساسات معمولا تا حدی خفیف اند و در طی یک هفته و یا دو هفته از بین می رود.
افسردگی بعد از زایمان، افسردگی است که بعد از حاملگی ایجاد می شود. افسردگی بعد از زایمان بسیار جدی تر از بیبی بلوز است. احساس غم و اندوه شدید، اضطراب و خستگی که همراه با افسردگی پرناتال می باشد و می تواند فعالیت های روزانه مادر و یا کودک خود را دشوار کند. در صورتی که به افسردگی پس از زایمان دچار شوید با روان پزشک مشورت کنید.

افسردگی حاصل از یائسگی

افسردگی

اگردر معرض پری منو پاز هستید، ممکن است دوره های غیر طبیعی، مشکلات خواب، تغییرات خلقی و گر گرفتگی را تجربه کنید. شدت و علائم افسردگی در بانوان، مورد به مورد متفاوت است. علایم ممکن است بسته به نوع و مرحله بیماری متفاوت باشند. افسردگی در بانوان از هر نوعی که باشد قابل درمان است. با مراجعه به روان شناس و روان پزشک درصدد درمان آن برآیید.

محقق و مترجم: میلاد اسد بیگی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)