خانه / اختلالات روانپزشکی / ضد افسردگی (2)

ضد افسردگی (2)

ضد افسردگی (2)Reviewed by مهدی وزیریان روانشناس بالینی درمانگر افسردگی، وسواس و اختلالات اضطرابی on Jan 28Rating: 3.0 ضد افسردگی های سه حلقه ای، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، و درمان با شوک الکتریکی (به ترتیب) موتر ترین درمان های ضد افسردگی می باشند.امروزه با وجود بسیاری از بیمارانی که یک دوره آزمایشی کامل و مناسب ضد افسردگی های سه حلقه ای، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، یا درمان شوک الکتریکی را دریافت نمی کنند، اکثراً به بیش از مرحله دوم مقاومت به درمان نخواهند رسید.

محتوای صفحه (قابل کلیک)

میزان پاسخ به دوره های آزمایشی ضد افسردگی حاد
images 9 - ضد افسردگی (2)
80% از بیماران افسرده  بعد از سه دوره آزمایشی به مصرف داروها پاسخ دادند؛ 20% باقی مانده احتمالاً اختلال دو قطبی دارند.نیمی از بیماران مبتلا به افسردگی تک قطبی، مقاوم به درمان افسردگی دوقطبی هستند و لذا آنان معمولاً به متعادل کننده خلق افزوده (یا بعضی اوقات استفاده از متعادل کننده های خلق به تنهایی) پاسخ می دهند.نیم دیگر (20% یا 10% از کل نمونه) از این بیماران، افسردگی تک قطبی مقاوم محض دارند.   این بیماران ابتدا دوره های آزمایشی از ضد افسردگی های سه حلقه ای را دریافت کنند، و بعد با مهار کننده های مونو آمین اکسیداز یا درمان شوک الکتریکی پیگیری شوند.
برای افسردگی تک قطبی، معمولاً قوانین زیر پذیرفته شده است:
  • حداقل مدت یک دوره آزمایشی موثر برای اکثر ضد افسردگی ها چهار هفته است، اما دوره آزمایشی هشت هفته ای ایده آل می باشد.
  • حداقل میزان مصرف موثر هر ضد افسردگی باید در دسترس باشد.
  • بیمارانی که همکاری ندارند باید کنار گذاشته شوند.
  • اضطراب فراگیر1 - ضد افسردگی (2)
در این قوانین تعدادی تفاوت های ظریف وجود دارند. برای مثال، از تمامی ضد افسردگی ها، فلو کسین، حداقل مدت درمان  طولانی تری را دارد که در قانون یک شرح داده شده است؛ زیرا فلوکستین یک نیمه عمر بی اندازه طولانی دارد، که حداقل مستلزم شش هفته برای یک دوره آزمایشی کامل است، وبا مصرف دوازده هفته ایده آل می باشد. ضد افسردگی های آمفتالین، برعکس ، ممکن است دریک هفته موثر باشد ولی با مصرف چهار هفته ایده آل هستند.
توصیف افسردگی مقاوم به درمان بر اساس توصیف های دوره های آزمایش کامل ضد افسردگی متفاوت است. در یک سطح حداقل، عدم پاسخ گویی به یک دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند. عدم پاسخ گویی به دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند.
عدم پاسخ گویی به دو یا سه دوره آزمایشی به نظر می رسد که یک افزایش جمعیت افسرده غیر پاسخ گو را مشخص می کند. لذا، دقیق ترین تعریف ها مستلزم به عدم پاسخ گویی به سه دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی است.
علاوه بر این، بعضی اوقات یک فرد به ضدافسردگی های متعدد از یک گروه خاص پاسخ نمی دهد (مانند، مهار کننده های باز جذب سروتونین انتخابی)، اما به اولین ضد افسردگی از یک طبقه متفاوت آزمایش شده، پاسخ خواهد داد.لذا، تعاریف متفاوتی پیشنهاد شده است که شامل مفهوم دوره های آزمایشی از طبقات مختلف ضد افسردگی ها با مکانیسم های عمل متفاوت را در بر می گیرد.
سطوح مراحل مقاومت به درمان :
ضد افسردگی های سه حلقه ای،
مهار کننده های مونو آمین اکسیداز،
و درمان با شوک الکتریکی
موتر ترین درمان های ضد افسردگی می باشند.
امروزه با وجود بسیاری از بیمارانی که یک دوره آزمایشی کامل و مناسب ضد افسردگی های سه حلقه ای، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، یا درمان شوک الکتریکی را دریافت نمی کنند، اکثراً به بیش از مرحله دوم مقاومت به درمان نخواهند رسید.
https://goo.gl/2DaUKe
https://goo.gl/g2Srzk
468 - ضد افسردگی (2)
مهدی وزیریان 
روان شناس بالینی
درمانگرافسردگی، وسواس و اختلالات اضطرابی

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - ضد افسردگی (2)

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه