4 دلیل مهم مشاوره ازدواج

آیا نیاز به مشاوره ازدواج دارید؟

تا کنون چقدر انرژی صرف کرده ­اید که ازدواج خود را به یک ازدواج موفق تبدیل کنید؟ مشاوره ازدواج می­تواند مسیر قدرتمندی را در اختیار شما و همسرتان قرار دهد تا ازدواجی پایدار شکل دهید.

مطالعات حاکی از آن است که مشاوره ازدواج ابزاری موثر برای ایمن سازی ازدواج افراد می باشد. مشاوره ازدواج مهارت­های ارتباطی شما را ارتقا داده و مهارت های مدیریت تعارض را به شما آموزش می­ دهد.  زوجینی که در برنامه مشاوره ازدواج شرکت می­ کنند دیدگاه­ واقع­ بینانه­ تری نسبت به ازدواج دارند و سازگاری بیشتری در زندگی زناشویی خودشان نشان می­ دهند.

اگرچه مشاوران، خانواده درمانگران و زوج درمانگران، مربیان و روحانیون دیدگاههای متفاوتی نسبت به ازدواج دارند با این حال هدف مشاوره ازدواج در میان تمامی آنها مشترک است. هدف مشاوره ازدواج کمک به شما و همسرتان برای داشتن مکالمه با یکدیگر و ایجاد مهارت­هایی است که پیش از ورود به زندگی مشترک نیاز دارید.

اهداف مشاوره ازدواج را که به رشد رابطه شما کمک می­ کند عبارتند از:

 

مشاوره ازدواج

1-بهبود مهارت­های ارتباطی و مدیریت تعارض

دشواری در ارتباط یکی از مهمترین دلایل زوجین برای مشاوره ازدواج است. ممکن است راهبردهایی که ما برای صحبت کردن یا مدیریت هیجاناتمان به کار می­ بریم کارآمد نباشند. مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا مهارت­های موردنیاز خودتان را برای برقراری ارتباط موثر و مدیریت تعارض­هایتان در ازدواج بیاموزید و در نتیجه به طور بالقوه از برخی از چالش­هایی که ممکن است در ازدواجتان پیش بیاید جلوگیری کنید.

2- درک بهتر ارزش­ها و تفاوت­ها

چگونه رفتار می­ کنید اگر بدانید آرزوی شما برای زندگی در یک شهر آرام درست در تقابل با آرزوی همسرتان برای زندگی در یک شهر شلوغ است؟ این تفاوت­ها می ­تواند در شما احساس تهدید ایجاد کند به گونه ­ای که کنار هم ماندنتان را غیر ممکن بدانید.  این در حالی است که اگر ما بدانیم چگونه با دیدگاههای متفاوت برخورد کنیم تفاوت­­ها قابلیت این را دارد که رابطه ما را غنی ساخته و حتی محرکی برای آن باشد. مشاوره ازدواج به شما و همسرتان کمک می کند که به گونه موثری با یکدیگر مصالحه کرده و زندگیتان را بسازید.

3- فهم بهتر نیاز­ها و سبک­های ارتباطی

فرض کنید زمانی که آقا مضطرب می­ شود نیاز دارد که فاصله بگیرد؛ یا زمانی که خانم مضطرب می شود نیاز دارد که صحبت کند. بنابراین اگر آقا به هنگام استرس از خانم فاصله بگیرد، ممکن است خانم احساس تنهایی و دلخوری کند. گاهی اوقات ازدواج شبیه دو نفری است که با دو زبان کاملاً متفاوت زیر یک سقف مشترک زندگی می­ کنند.  مشاوره ازدواج به شما و همسرتان کمک می کند که درک عمیق تری از نیازها و سبک­های ارتباطی یکدیگر داشته باشید. مانند اینکه چگونه به یکدیگر عشق بدهید یا عشق دریافت کنید؛ چگونه استرس­ها را مدیریت کنید و اینکه هر کدامتان به هنگام تعارض به چه چیزهایی نیاز دارید.

4- تجربه کار کردن با یکدیگر به عنوان یک تیم

برای داشتن یک زندگی موفق نیاز است که بتوانید با یکدیگر به عنوان یک تیم بر روی زندگیتان کار کنید. هدف مشاوره ازدواج ایجاد یک هدف و تعهد مشترک می باشد که هدفها و نیازهای هر دو نفر شما را برآورده سازد. از طرفی به شما کمک می کند تا مهارتهایی را شکل دهید که بتوانید یک کار تیمی قوی داشته باشید.

5- ایجاد یک احساس عمیق از معنای مشترک

ازدواج چیزی بیشتر از داشتن یک خانه، ذخیره پول برای دوران بازنشستگی، داشتن فرزند و غیره می­ باشد.  ازدواج به معنای بودن با یکدیگر، ایجاد یک خانواده جدید، داشتن کسی در کنار خود که عمیقاً شما را دوست دارد و مواردی از این دست می­ باشد. مشاوره ازدواج به شما کمک می ­کند که بتوانید یک معنای دقیقی از آنچه می­خواهید و آنچه هدف ازدواجتان است شکل دهید.

با توجه به آنچه گفته شد مشاوره ازدواج یک ابزار قدرتمندی است که به زوجین کمک می­ کند زندگی خود را به درستی شکل دهند. بنابراین پیش از ازدواج مطمئن شوید که شما و همسرتان برای ازدواج و زندگی جدیدی که می­ خواهید بسازید آماده شده اید.

 

زهرا بابایی کاندیدای دکتری تخصصی روانشناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)